DELFINI SE REVANŠIRALI "TRIKOLORIMA" Vaterpolisti Srbije pobedili Francuze za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva

19:36 | 10-01-2024

Ostali sportovi 0

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Hrvatskoj pobedom nad selekcijom Francuske rezultatom 14:10!

vaterpolo reprezentacija Srbije
EPA-EFE/Alejandro Garcia

Srbija će se u četvrtfinalu koje je na programu u petak od 15 časova sastati sa Mađarskom.

Gledali smo pravu rovovsku bitku u bazenu.

Delfini su odličnom počeli meč i poveli sa 2:0 i 3:1.

Srbija je odlično odigrala treću deonicu, Branislav Mitrović je sjajno branio i pred poslednju četvrtinu Delfini su imali dva gola prednosti 9:7.

Onda je na scenu stupio kapiten Nikola Jakšić i sa tri uzastopna pogotka prelomio meč u korist Srbije.

Srbija se tako osvetila Francuskoj za poraz na EP u Splitu pre dve godine u istoj rundi takmičenja, zbog čega su "Delfini" i počeli takmičenje u drugoj diviziji.