NOVI PORAZ "DELFINA" Srbija izgubila u reprizi finala Olimpijskih igara

16:13 | 14-01-2024

Ostali sportovi 0

Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće za sedmo mesto na Evropskom prvenstvu pošto su u prvom meču razigravanja poraženi od Grčke sa 12:10.

Vaterpolo
EPA-EFE/Tibor Illyes

Ovaj meč bio je repriza finala Olimpijskih igara u Tokiju kada je naša reprezentacija uspela da slavi, ali su sada Grci bili uspešniji

Poslednji meč će biti u borbi za sedmo mesto, gde će Srbija igrati protiv poraženog iz duela Crne Gore i Rumunije.

Veliki pad u igri i više od deset minuta bez gola u trećoj i četvrtoj četvrtini koštali su "delfine" pobede u ovom duelu. Serijom od 4:0 Grci su od 7:8, stigli do nedostižne prednosti od 11:8.

Petostruki evropski prvak tako je na trećem uzastopnom turniru najboljih selekcija Starog kontinenta ostao bez medalje. Posle devet uzastopnih medalja na evropskim prvenstvima, od kojih čak sedam zlatnih, Srbija je poslednja tri turnira završila na petom, devetom i sedmom ili osmom mestu.

Priliku za popravni "delfini" će imati za manje od mesec dana na Svetskom prvenstvu u Dohi, koje će ujedno biti i poslednja šansa za olimpijskog šampiona da dođe u priliku da u Parizu brani titulu.

Domaćin narednog Evropskog prvenstva biće Beograd 2026. godine.