KATASTROFA HRVATSKE "Kauboji" doživeli debakl, srušen im veliki san

17:18 | 22-01-2024

Ostali sportovi 0

Rukometna reprezentacija Islanda savladala je Hrvatsku sa 35:30 (16:18) u trećem kolu druge faze Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Rukomet
AP Photo/Martin Meissner

Hrvatska je imala prednost od 8:4 u osmom minutu, a na poluvremenu je razlika pala na +2 (18:16).

Međutim, u drugom poluvremenu se dešava potpuni kolaps igre reprezentacije Hrvatske, a Island se raspucao kao nijednom u dosadašnjem toku prvenstva.

Do otprilike sredine drugog dela se igralo gol za gol, a onda Hrvati ulaze u problem i ne uspevaju da postignu gol punih osam minuta.

Blistao je u tim momentima golman Gustafson, koji je meč završio sa 13 odbrana.

Skandinavci su to iskoristili i serijom 6:0 rešili meč u svoju korist i prvi put u istoriji velikih takmičenja savladali Hrvatsku.

Island sada ima dva boda i u poslednjem kolu će se oprostiti od takmičenja utakmicom protiv Austrije.

Hrvati ostaju na jednom bodu, prenetom iz prve faze, a turnir će završiti duelom protiv domaćina Nemačke.