DELFINI POKLEKLI U ČETVRTFINALU Vaterpolisti Srbije se borili muški, odigrali dobar meč, ali Hrvatska ide u polufinale prvenstva sveta

18:18 | 13-02-2024

Ostali sportovi 0

Vaterpolisti Srbije izgubili su od Hrvatske u četvrtfinalu Svetskog prvenstva rezultatom 15:13

vaterpolo reprezentacija Srbije
EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Bio je najavljen spektakl i to smo i dobili u Dohi. Od prvog napada realizacija oba rivala je bila na zavidnom nivou, te su se golovi nizali iz napada u napad.

Nekako je Srbija bila bolja u igri šest na šest, dok je Hrvatska briljirala sa igračem više, što čini sjajno tokom celog turnira.

Tako je i otvorila meč, golom u prvom napadu, na šta je Srbija uzvratila. Međutim, tada Hrvati vezuju dva gola i dolaze do svoje najveće prednosti od 3:1.

Pretilo je da Srbiju dočeka loš početak kao protiv SAD, ali su naši momci brzo uzvratili serijom od dva gola i izjednačenjem.

Prva deonica je bila vrlo efikasna sa 4:4, ali je druga bila još efikasnija sa 5:5.

I u njoj je Srbija bila ta koja je diktirala rezultat, a od rezultata 5:5 se raspucao Nikola Jakšić i vezao dva gola sa distance za 7:5.

Vaterpolo reprezentacija Srbije EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Ali, ni tih +2 nije dugo potrajalo, jer su Hrvati uspeli to brzo da neutrališu i dođu do egala.

Nastavila se igra gol za gol, a Hrvati su četiri sekunde pre kraja poluvremena došli do 9:9.

Treća četvrtina je bila atipična u odnosu na prethodne dve, pošto su odbrane dominirale, a napadi potpuno stali.

Srbija je čekala skoro sedam minuta na svoj prvi pogodak i Hrvatska je to iskorstila da sa golom prednosti uđu u odlučujući period meča.

Ali, uzvratili smo! Strahinja Rašović je bio vrlo raspoložen, podigao je našu realizaciju igrača više, te je držao Srbiju u igri. Sve do poslednja dva minuta.

Tada je Hrvatska otišla na dva gola razlike, da bi sve bilo rešeno kada je Dušan Mandić, koji je do tada bio, sjajan - sve prokockao.

Srbija - Hrvatska (13:15)

SRBIJA: Filipović, Mandić, S. Rašović, Ranđelović, P. Jakšić, Vučinić, Drašović, N. Jakšić , Vico, Ubović, Lukić, V. Rašović, Mitrović.

Hrvatska: Josip Vrlić, Lončar, Burić, Biljaka, Žuvela, Harkov, Krzić, Lazić, Butić, Vukićević, Bukić, Loren Fatović, Marinić Kragić

13:15 - Teška situacija za Srbiju!

12:14 - Teška situaciju za Srbiju! Dva gola prednosti imaju Hrvati!

12:13 - Ponovo nema odbrane! Loren Fatović je odveo Hrvate na +1

12:12 - Ponovo sjajni Strahinja Rašović!

11:12 - Žuvela ponovo stelac, Srbija nikako da odbrani jedan napad!

11:11 - Bravoo! Treći gol Strahinje Rašovića!

10:11 - Drugi pogodak na meču za Lorena Fatovića!

10:10 - Vico!!! Njegov drugi gol, i te kako važan, Srbija drži priključak!

9:10 - Šteta! Srbija je imala u nekoliko navrata priliku da povede u ovom meču, ali to je Žuvela kaznio!

9:9 - Burić je pogodio u poslednjim sekundama druge četvrtine!

9:8 - Dušan Mandić koristi peterac! Njegov 12. na ovom šampionatu!

8:8 - Nije Srbija uspela da se odbrani, Franko Lazić je pogodio!

8:7 - Prvi gol na meču za Nemanju Ubovića! Ponovo je prednost na strani "delfina"!

7:7 - Burić drugi put pogodio iz drugog šuta, koristi igrača više i poravnava rezultat

7:6 - Loren Fatović smanjuje prednost "delfina"

7:5 - Šta radi Nikola Jakšić! Novi gol! "Delfini" imaju dva gola prednosti!

6:5 - Novi gol za Srbiju! Kapiten Jakšić postiže maestralan pogodak!

5:5 - Lončar je iskoristio igrača više i ekspresno poravnao rezultat!

4:5 - Đorđe Vučinić! Srbija ima prvo vođstvo na meču!

4:4 - Goool! Strahinja Rašović za novo izjednačenje!

3:4 - Harkov je opet strelac za "barakude"!

3:3 - Bravooo! Srbija preko Save Ranđelovića poravnava rezultat u prvoj četvrtini!

2:3 - Goool! Nemanja Vico je pogodio i smanjio prednost "barakuda"!

1:3 - Loš početak za "delfine", Hrvatska preko Harkova postiže i treći gol!

1:2 - Novi gol! Hrvatska sa peterca dolazi do prednosti, a strelac je  Marinić Kragić!

1:1 - Kakav gol Mandića! Srbija je imala takođe igrača više i to je uspela da iskoristi i realizuje prvi napad uspešno!

0:1 - Iskoristila je Hrvatska igrača više i tako povela u ovom četvrtfinalu!

16.20 - Čuveni Ratko Rudić pred veliko četvrtfinale:

- U ovom trenutku reprezentacija Srbije nije onakva kakva je bila ranije. Naravno, bez potcenjivanja. Hrvatska je bila dobra protiv Australije, dok sa Španijom nije bila na očekivanom nivou. Utakmica sa Srbijom će biti ona u kojoj ćemo videti koliko Hrvatska vredi.

16.10 - Stefan Ćirić, prvi saradnik selektora Srbije Uroša Stevanovića:

- Hrvatska je u odnosu na Evropsko prvenstvo u Zagrebu samo malo promenila tim. Nema povređenog Bukića tu je iskusni centar Krapić. Na golu nije više kao rezerva Popadić, priliku je dobio Anić. Sve ostalo je isto. Zna se kakav je ulog u četvrtfinalu, prvi finalni susret na svakom šampionatu.

15.55 - U Budimpešti u četvrtfinalu SP Hrvatska je bila bolja 14:12, a Srbija može da se pohvali da je svaki susret za zlato dobila, od kojih su najvredniji na SP u Kazanju 11:4 i OI u Riju 11:7.

15.35 - Gotovo svaki susret Srba i Hrvata je priča za sebe – Hrvati su uspešniji na Svetskom prvenstvu 3-2, na Olimpijskim igrama 2-1 u pobedama, a Srbija je bolja na Evropskim prvenstvima 3-1.

15.12 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala Svetskog prvenstva u Dohi.

Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa vaterpolo klasika u kom se "delfini" bore za plasman među četiri najbolje reprezentacije sveta!