SRBIN IZ KURŠUMLIJE KRALJ AFRIČKOG PLEMENA Dedu preminulog MMA borca 16 miliona Nigerijaca izabralo za vladara
Stefan Savić je preminuo u 23. godini

Stefan Savić, reprezentativac Srbije i osvajač bronzane medalje na svetskom prvenstvu u MMA, tragično je preminuo u nedelju 25. februara u jutarnjim satima.
Kako javljaju mediji, na uglu Dobračine i Dunavske, zatečen je S. S. sa ubodnom ranom u predelu grudi. Hitno je prevezen u Urgentni centar, međutim, usled zadobijenih povreda, S. S. je preminuo. Ispostavilo se da je reč o Stefanu Saviću.
Neverovatnu životnu priču ima Stefanov deda koji je kralj afričkog plemena.
Svečanim činom, stanovnici malog mesta Išijagu u Eboni Stejtu, republici na jugu Nigerije, inaugurisali geometra beogradskog „Energoprojekta“, Kuršumličanina Molotova Mocu Savića u svog počasnog kralja čime je postao prvi belac sa titulom počasnog kralja ovog milionskog afričkog plemena.
Novi kralj je dodirom lepeze od lavlje kandže i antilopine kože pomazio do zemlje sagnute podanike koji su se tiskali uz svog velikodostojnika ne bi li od njega dobili blagoslov.
Nakon inaguracije, veselje se nastavilo do kasno u noć, uz vidno pokazivanje privrženosti suverenu objašnjava nam Savić kako je pre više od dvadeset godina postao afrički kralj.
- Pleme Igbo broji šesnaest miliona ljudi, njegovi pripadnici su vrlo gostoljubivi, rasuti su po celoj Nigeriji, kao veliki trgovci, stručnjaci raznih profila. Kada uđete u njihovu kuću, dobijate palmino vino u znak dobrodošlice, kao kod nas slatko, ili nekada hleb i so. To piće je egzotično i veoma ukusno, a drugi njihov nacionalni specijalitet je burgutu, rakija od šećerne trske Za počasnog kralja plemena Igbo krunisan sam u znak velikog prijateljstva, gostoprimstva i izuzetno uspešne petnaestogodišnje saradnje, na šta sam im ja veoma zahvalan i ponosan - objasnio je svojeveremeno Savić.
Molotov Savić je rođen u Kuršumliji 1947. godine. Za svoje ime Molotov saznao je tek pri upisu u geodetsku školu, kada je priložio krštenicu koju su mu svojeručno potpisali kum Miloje i pop Trojko. No, prezime Staljinovog ministra u njegovom imenu nije mu smetalo da putuje po celom svetu i učestvuje u izgradnji najvećih svetskih investicionih projekata.
U početku svoje geodetske karijere učestvovao je na izgradnji domaćih brana Batlave, Gračanke i Mratinje, a zatim Čira Piure u Peruu, Kiambere u Keniji, autoputa Kuala Lumpur – Singapur, a poslednjih petnaest godina u Nigeriji, na izgradnji infrastrukture novog glavnog grada Abudže, rafineriji nafte i tečnog gasa na ostrvu Boni Island i velikog broja puteva i pruga u ovoj najmnogoljudnijoj zemlji Crnog kontinenta.
U Nigeriji se najduže zadržao i stekao mnogo dobrih prijatelja i na kraju svega toga, ta prijateljstva su i krunisana ovom počasnom kraljevskom titulom.
Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.

Sara Ćirković: Započeli smo pripreme, jedva čekam da uđem u ring u banjalučkom „Boriku“
Plemenita veština je rezervisana za istrajne, jake, hrabre, disciplinovane. Jak temelj kompletne ličnosti u sportu gde konstantno sam sebe testiraš i ispituješ sopstvene mogućnosti i hrabrost su jedini garant uspeha do kojeg nije lako stići. Ženska boks reprezentacija Srbije satkana je upravo od takvih, jakih, istrajnih, doslednih, motivisanih dama, šampionki za jasnom vizijom kako profesije kojom se bave tako i života.
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL Habuš: Očekujemo preko 14.000 takmičara na Beogradskom maratonu
Direktor Beogradskog maratona Darko Habuš izjavio je danas da očekuje preko 14.000 takmičara na ovogodišnjem 38. Beogradskom maratonu.


ODLUKA SVE BLIŽE Evo gde će se igrati Partizanov odloženi meč
Gde će se igrati meč rukometaša Partizana i AEK-a?
Komentari(0)