Švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila Veliki kristalni globus u SK

Ostali sportovi 0

Sjajno dostignuće.

lara
EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je Veliki kristalni globus, pošto je danas zauzela 10. mesto u trci veleslaloma na finalu Svetskog kupa u Zalbahu, što je njoj drugi put u karijeri da je osvojila ovu nagradu.

SLAVNA SPORTISTKINJA PREMINULA NA KOSOVU I METOHIJI Izgubila život nakon snežne lavine na Brezovici

Ona dve trke pre kraja sezone ima 1.680 bodova, dok je Italijanka Federika Brinjone druga sa 1.472 poena. Švajcarska skijašica je danas osvojila i Mali kristalni globus u veleslalomu sa 771. bodom, dok je Brinjone druga sa 750.

Prvo mesto u današnjem poslednjem veleslalomu sezone zauzela je Brinjone, koja je ostvarila vreme od dva minuta, 20 sekundi i pet stotinki. Druga je bila Novozelanđanka Alis Robinson, koja je za pobednicom kasnila sekundu i 36 stotinki.

Mali kristalni globus u slalomu osvojila je ranije Amerikanka Mikaela Šifrin, a do kraja sezone biće vožena još po jedna trka u spustu i superveleslalomu. Lara Gut-Behrami je vodeća i u spustu i u superveleslalomu i ima šanse da narednog vikenda osvoji još dva Mala kristalna globusa u ovim disciplinama.