BRAVO, MAJSTORE Nemanja Blagojević doneo Srbiji drugo zlato na Evropskom prvenstvu

20:13 | 31-03-2024

Ostali sportovi 0

Mladi srpski reprezentativac Nemanja Blagojević osvojio je danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u MMA u Beogradu u kategoriji do 120 kilograma.

Nemanja Blagojević
MMA savez Srbije

Blagojević (16) je dominirao na EP. On je u prvoj rundi prvog duela na EP tehničkim nokautom savladao Petra Mateskog iz Severne Makedonije. Blagojević je u finalu pobedio Ukrajinca Vladimira Šerbana jednoglasnom odlukom sudija.

- Ovaj uspeh nije samo pojedinačni trijumf, već i ponosan trenutak za srpski MMA. Sa četiri medalje, uključujući dva zlata, jedno srebro i jednu bronzu, mlađa selekcija pionira i kadeta pokazala je izuzetnu snagu i talent - saopšteno je na sajtu MMA Saveza Srbije.

Nemanja Blagojević MMA savez Srbije

Tim Srbije je juče osvojio tri medalje na EP u kategoriji mladih, i to zlatnu, srebrnu i bronzanu. U saopštenju se navodi da će u nastavku takmičenja 11 predstavnika Srbije iz starije selekcije juniorskih i seniorskih kategorija narednih dana nastupiti na EP u Beogradu.