POBEDA ZA KRAJ Novi Beograd savladao Zvezdu za kraj ligaškog dela Superlige

23:50 | 20-04-2024

Ostali sportovi 0

Vaterpolisti Novog Beograda trijumfalno su završili ligaški deo domaćeg šampionata, pošto su u poslednjem kolu Superlige Srbije u grupi za plasman od prvog do šestog mesta pobedili Crvenu zvezdu sa 9:7.

VK Novi Beograd
Aleksandar Đorđević

Ekipa Novog Beograda je bez poraza okončala ligašku deo sezone i u plej-of ulazi sa prve pozicije.

Domaći su pitanje pobednika rešili u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 5:0.

U prvom poluvremenu igralo se prilično izjednačeno, a onda su Novobeograđani dodali gas, stekli ubedljivo vođstvo i potom meč rutinski priveli kraju.

VK Novi Beograd Aleksandar Đorđević

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Miloš Ćuk i Alvaro Granados sa po dva gola, dok su se kod crveno-belih po dva puta u listu strelaca upisali Vuk Milojević i Dušan Vasić.

U preostalim mečevima Radnički je u Beogradu savladao Partizan 13:11, a Šabac ekipu Vukova 15:13.

Novi Beograd će u polufinalu plej-ofa igrati protiv Šapca, a prvi meč na programu je 30. aprila.

Rival Crvene zevzde biće Radnički iz Kragujevca. Polufinalna serija igra se na dve pobede.