PORAZ ZA KRAJ Odbojkašice završile Ligu nacija na 11. mestu, sladile se i Italijanke

12:04 | 16-06-2024

Ostali sportovi 0

Novi poraz naših gracija.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
volleyball nations league

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije završila je Ligu nacija na 11. mestu pošto je u poslednjoj utakmici poslednjeg vikenda poražena od Italije rezultatom 1:3 (20:25, 25:20, 23:25, 22:25) za 96 minuta igre.

Srbija je u konačnom plasmanu Lige nacija zauzela 11. mesto, uz napomenu da je igrala u kombinovanom sastavu tokom prve dve sedmice, odnosno sa igračicama iz prvenstva Srbije tokom poslednje, treće sedmice.

Devojke iz srpske lige su uspele da uzmu set Italijankama, ali ne više od toga. Finalni turnir Lige nacija odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.

Plasman na finalni turnir obezbedili su Brazil, Italija, Poljska, Japan, Turska i Kina, a poslednje, osmo mesto, pripašće Holandiji ili Sjedinjenim Američkim Državama.