IDEMO DA OSTVARIMO NOVE SNOVE Aleksandar Vučić čestitao Barni na osvajanju bronzane medalje

20:17 | 19-06-2024

Ostali sportovi 11

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas srpskom plivaču Andreju Barni na osvajanju bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Beogradu

ata
ATA Images

- Naš plivač Andrej Barna ponovo nas je obradovao medaljom, ovoga puta osvojenom bronzom na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Bravo Andrej, tvoj novi državni i lični rekord prava su inspiracija za sve mlade sportiste. Idemo da ostvarimo nove snove i na Olimpijske igre u u Parizu 2024 - poručio je Vučić u objavi na platformi X.

Barna je u disciplini 100 metara kraul zauzeo treću poziciju vremenom 47,66 i tako osvojio bronzano odličje, prvo za Srbiju na Evropskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u glavnom gradu Srbije.

Srpski plivač je trku okončao vremenom 47,66 sekundi. Zlatnu medalju osvojio je Rumun David Popovići vremenom 46,88, a srebrnu Mađar Nandor Nemet sa vremenom 47,49 sekundi.