DOLAZAK NAŠE ZLATNE ANGELINE Evo kada Topićeva stiže u Beograd posle osvojenog svetskog zlata i srebra

15:11 | 01-09-2024

Ostali sportovi 0

Veliki uspeh ostvarila je srpska atletika u Limi, na Svetskom juniorskom prvenstvu pošto je Angelina Topić postala svetski prvak u skoku uvis, dok je Luka Bošković osvojio srebro

ange

Posle novog ogromnog uspeha poznato je i kada se srpski sportisti vraćaju.

Naime, naša zlatna devojka Angelina Topić će sleteti 2. septembra letom iz Amsterdama KL 1985 u 22.55 sati.

Pre nje, osvajač srebrne medalje Luka Bošković stiže ovog ponedeljka letom iz Istanbula TK 1083 u 19.30 sati.

Da podsetimo, Angelina Topić bila je bez konkurencije u borbi za zlato i jedina je preskočila letvicu postavljenu na 1,91 metar i sada je objedinila titule evropske i svetske prvakinje do 20 godina.

NOSIO TE ĆALAC NA RAMENIMA Dragutin Topić otvorio dušu i objavio emotivnu poruku posle Angelinine zlatne medalje

Nastup Angeline Topić u Limi bio je neizvestan zbog nedavne povrede u kvalifikacijama na Olimpijskim igrama u Parizu, ali za nepune četiri nedelje uspela je da se oporavi i vrati se u pobedničku formu. Ovo je druga medalja za Srbiju u Peruu, pošto je srebrnu osvojio Luka Bošković u skoku udalj.

Sa druge strane, Luka Bošković osvojio je srebrnu medalju nakon što je u finalu skoka udalj postigao fantastičan rezultat od 7.93 metra.

Bošković je tokom finala ostvario ukupno pet ispravnih skokova: 7.31 m, 7.93 m, 7.82 m, 7.62 m, i 7.56 m, dok je poslednji skok bio neispravan (X).