KRAJ PARAOLIMPIJSKIH IGARA Evo koje mesto je zauzeo tim Srbije - neverovatna dominacija Kine

18:13 | 08-09-2024

Ostali sportovi 0

Za četiri godine - opet.

app

Paraolimpijske igre u Parizu su okončane, a poslednje takmičenje na programu su bile četiri kategorije maratonskih trka.

Samim tim, postalo je poznato koja je zemlja sa koliko medalja završila nastup u francuskoj prestonici, tačnije, lista je postala zvanična.

FASCINIRAO ČITAV SVET Paraolimpijac bez noge koji skače uvis, održao svima važnu životnu lekciju, njegov skok je nešto neverovatno (VIDEO)

Što se Srbije tiče, ona se nalazi na deobi 55. mesta sa Irskom, pošto su ovi timovi osvojili po šest medalja i to identičnih - jedna zlatna, tri srebrne medalje i dve bronzane.

Najuspešnija je bila Kina, koja je osvojila čak 220 medalja, što je za skoro 100 više od drugoplasirane Velike Britanije (124). Treće su Sjedinjene Američke Države sa 105.