ITALIJAN SPREČIO (ZA SADA) NOVO PISANJE ISTORIJE Siner pokorio Šangaj, srušio Novaka i zaustavio Đokovićev pohod na 100. titulu u karijeri

12:18 | 13-10-2024

Tenis 0

Italijanski teniser Janik Siner je pobedio Novaka Đokovića rezultatom 2:0 u setovima (7:6, 6:3) i osvojio masters u Šangaju

Novak Đoković

Nijedan teniser nije imao nijednu brejk priliku u prvom setu, pa se igrao taj-brejk.

U njemu je Siner bio mnogo bolji, poveo je 4:0, pa 6:3, nije iskoristio prvu, ali jeste drugu set loptu i rezultatom 7:4 osvojio prvi set.

U drugom setu Siner kod vođstva 2:1 pravi brejk i to mu je bilo dovoljno da meč privede kraju pošto Đoković nije stigao do nijedne brejk lopte u celom meču.

Đoković u Šangaju nije uspeo da osvoji jubilarnu 100. titulu u karijeri, a novu priliku za to imaće na mastersu u Parizu koji počinje 26. oktobra.

Meč su iz lože gledali bivši teniser Rodžer Federer i jedan od najboljih tenisera današnjice Karlos Alkaraz.

ĐOKOVIĆ - SINER 0:2 (6:7, 3:6)

Drugi set:

3:6 - As udarcem Siner dolazi do nove titule u karijeri!

3:5 - Siner servira za meč!

2:5 - Dolazi Siner do novog gema i na korak je od titule u Šangaju

2:4 - Smanjuje Novak prednost Iltaijana, ali Siner je taj koji se pita, jer i dalje ima brejk

1:4 - Potvrđuje brejk Italijan!

1:3 - Brejk! Italijan prvi stiže do brejka u drugom setu, nije dobro!

1:2 - Bez ikakvih problema je Siner ponovo stekao prednost u drugom setu

1:1 - Uspeo je nekako Novak da izvuče ovaj gem

0:1 - Nastavlja u dobrom ritmu Italijan, dolazi do prvog gema u drugom setu

Prvi set:

6:7 - Šteta! Siner je sa 7:4 osvojio prvi set! Poveo je u velikom finalu!

6:5 - Ponovo nismo videli brejk loptu, novi gem za Srbina, Siner servira za taj-brejk!

5:5 - Uspeo je Siner da osvoji gem, bio je smiren u važnom trenutku i produžio dramu u prvom setu

5:4 - Poveo je Novak ponovo, Italijan servira da ostane u prvom setu

4:4 - Još uvek nismo videli nijednu brejk loptu, Siner je poravnao rezultat

4:3 - Uzvraća i Novak istom merom

3:3 - Italijan je lako došao do još jednog gema

3:2 - Još jedan lagan gem za Novaka, samo poen je prepustio rivalu

2:2 - Ponovo nije bilo problema na servisu za Italijana, bez prevelikih uzbuđenja za sada

2:1 - Nije bilo lako, Novak se suočavao sa 0:30, ali je preokrenuo i osvojio gem

1:1 - Još ubedljiviji je bio Siner na svom servisu, Novaku je propustio samo jedan poen, tako da je rezultat izjednačen

1:0 - Odličan početak, Đoković bez većih problema dolazi do prvog gema u finalu

09.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču finala mastersa u Šangaju između Novaka Đokovića i Janika Sinera. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Kine.