LASLO ELIMINISAN U PARIZU Đere servirao za set, prokockao šanse i izgubio od Hačanova u drugom kolu mastersa

21:20 | 31-10-2023

Tenis 0

Laslo Đere je eliminisan sa Mastersa u Parizu, pošto je u drugom kolu bolji od njega bio Rus Karen Hačanov

Laslo Đere
EPA-EFE/Kai Foesterling

Posle sat i 50 minuta tenisa Hačanov je slavio u dva seta rezultatom 6:4, 7:5, ali će Đere žaliti jer je imao 5:2 i servirao je za osvajanje drugog seta. I potpuno se raspao u tom momentu.

Hačanov u trećoj rundi ide na boljeg iz okršaja Safijulin - Alkaraz.

U početnom setu, Hačanov je odmah na startu krenuo bolje i napravio brejk. Poveo je sa 2:0, a onda je u četvrtom gemu spasao i jednu brejk loptu i poveo sa 3:1.

Imao je Karen na 5:3 prvu set loptu, na servis tenisera iz Sente, ali nije je iskoristio. Mogao je potom Đere da vrati brejk u desetom gemu, nije uspeo u tome i Hačanov je posle 45 minuta stigao do 6:4 i vođstva u meču.

MUNJEVITE REAKCIJE Novak delio autograme i slikao se sa publikom, obezbeđenje moralo da "pokvari" zabavu (FOTO)

U drugom setu, počeli su prilično izjednačeno.Nekoliko tesnih gemova na startu, ali bez brejk prilika.

Onda je Đere uspeo da duplom greškom Hačanova u četvrtom gemu dođe do brejka i povede sa 3:1.

Usledio je maratonski peti gem, imao je Rus kolosalnu šansu da vrati izgubljeno, 0:40, ali je Laslo posle sedam izjednačenja i više od deset minuta igre potvrdio brejk za 4:1.

Bilo je i 5:2, a u narednom gemu je Đere servirao za osvajanje drugog seta. I tu je potpuno stao.

Njegova igra se raspala, a Hačanov je "osetio krv" i vrlo brzo završio posao preokretom od, dakle, 2:5, do 7:5.

@bizportal.rs Novak je na ruku stavio Hublot Big Bang Unico Yellow Magic, novi keramički mode u žuto-crnoj boji. A koliko košta? #NovakĐoković #HublotSat #Tenis #Šampion #LuksuzniSatovi #bizportal #luskuz #novac #nole #djokernole #novakdjokovic #bogati #fyp #fypシ #fypシ ♬ original sound - BizPortal.rs