Tenis 0

Svetski broj jedan Novak Đoković u četvrtfinalu mastersa u Parizu sastaje se sa Holgerom Runeom

Michel Euler (STF)

ĐOKOVIĆ - RUNE (7-5, 6:7, 6:2)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je u tri seta Danca Holgera Runea. Viđen je jedan naizgled jednak duel dva top 10 tenisera, a delovalo je da Novak ipak sve vreme ima sve u svojim rukama, osim drugog seta.

Prvi set je bio poprillično tvrd, teniseri su nervozno čuvali svoje servis gemove, a Novak je tek u poslednjem gemu pri rezultatu 6-5 u setovima uzeo brejk, ali i set.

Drugi set Novak počinje znatno lošije, već u trećem gemu Rune uzima brejk i to bez poena Novaka na njegov servis. Odmah Novak uzvraća brejk, pa su se servis gemovi osvajali naizmenično do taj-brejk.

Nočekivano loš taj-brejk Novaka koji je poznat po tome što malo kome daje bilo koju šansu u tom periodu igre, odmah je Rune uzeo mini-brejk, a prednost je čvrtso čuvao do kraja, pa je uzeo drugi set.

Novak ozbiljno i čvrsto ulazi u treći set sa namerom da završi meč na svoju stranu, pa odmah i uzima brejk. Do kraja meča su oba tenisera razmenjivala servis gemove, pa deluje da je Đoković sigurno obezbedio polufinale mastersa u Parizu.

Pobednik ovog duela sastaće se u polufinalu sa boljim iz duela Andrej Rubljov i Aleks de Minor, a duel će biti na programu od 16:30.

POBEDA NOVAKA ĐOKOVIĆA I PLASMAN U POLUFINALE PARIZA 3-1

Treći set:

5-4 Rune lako dolazi do četvrtog gema jer je Novaku dao samo jedan poen, Đoković servira za pobedu.

5-3 Novak siguran preko svog servisa, Rune servira za ostanak u meču.

4-3 Ne predaje se Rune, dominantno osvaja gemove na svoj servirs

4:2 Đoković lako bez dopuštenog poena protivniku dolazi do četvrtog gema.

3:2 Rune je na početku gema zatražio medicinsku pomoć i previjanje prsta, nakon toga je bez velikih problema uzeo svoj drugi gem u ovom setu.

3:1 Novak bez puno problema potvrđuje brejk

BREEEEJK!!!! 2-1 Novak je dozvolio samo jedan poen Runeu na njegov servis, Danac greši i poklanja Đokoviću brejk na startu trećeg seta.

1:1 Razmenili su obojica servis gemove relativno lako, čekaće se brejk.

6-6 Lako dolazi Rune do ovog gema bez Novakovih poena, idemo u taj brejk

6-5- Maltene preslikana dešavanja iz prvog seta, Rune servira za ostanak u meču.

5-5- Podjednako velika borba viđena je i u ovom gemu, gde je Rune dva puta imao prednost, a Novak vraćao na 40-40, ipak, Đoković nije došao do pobede, bar ne iz ovog gema.

5-4 Velika borba je viđena u ovom gemu koji je uspostavio još jači kontakt sa publikom, uzima gem i sada je na korak od polufinala Pariza.

4-4 Rune dopušta samo jedan poen novaku i izjednačava rezultat u gemovima.

4-3- Oba tenisera su bez previše problema razmenila dva servis gema. Novak je tokom svog servis gema imao 40-0, a Rune je uspeo da produži gem samo do 40-30.

3:2 Nakon dramatičnog i neizvesnog gema, a Đoković se potpuno vraća u meč.

2:2 Novak ekspresno vraća brejk na grešku Runea.

1:2 Nakon što su obojica razmenila dva gema na svoje servise, Novak je odigrao jedan potpuno loš servis gem u kojem nije uzeo ni poen, tako da Rune već na startu drugog seta dolazi do brejka.

Prvi set:

7:5 BREJK I PRVI SET ĐOKOVIĆU. Novak pri set lopti pogađa liniju sa mreže i konačno uzima prvi set.

6:5- Novak ne dopušta ni poen Runeu i ide sigurno do šestog gema.

5-5 -Rune osigurava još najmanje dva gema u prvom setu.

5-4- Novak sigurno do petog gema, Rune je iskoristio drugi neuspešni čelendž. Ulazimo u završnicu prvog seta u kojem ni Novak ni Rune još uvek nisu bili blizu brejka. Mžda je sada vreme za jedan.

4:4- Rune dozvoljava Novaku samo jedan poen, i dalje tvrdo na početku meča.

4:3- Nervozniji gem Đokovića nego inače, Rune je imao priliku da se bori za brejk na 30:30 međutim, i dalje bez brejka.

3:3- Još uvek nemamo brejk na ovom meču, obojica tenisera su razmenili gemove na svoj servis

3:2- Siguran Đoković prelako dolazi do trećeg gema pošto Runeu nije dopustio ni poen.

2:2 Imao je Đoković priliku da se bori za prvi brejk na meču, ali je pri rezultatu 30:30 Rune sigurno priveo gem kraju.

2:1- Đoković sigurno do drugog gema pošto je opet protivniku dopustio samo jedan poen. Bez brejka na startu meča.

1:1- Novak je sa tri greške u drugom gemu poklonio isti Runeu, da bi Danac na mreži osigurao svoj prvi gem

1:0- Novak rutinski otvara ovaj duel, pošto je Runeu dozvolio samo jedan poen na početku meča.

19:05- Rune je ovako komentarisao meč sa Novakom:" Fantastično je što ponovo imam priliku da sretnem Novaka. To je izazov i veoma se radujem meču."

19:03- Novak je u prvom kolu Pariza bio slobodam, u drugom je savladao Ećeverija sa 2:0, zatim se namučio protiv Grikspora i dobio ga sa 2:1.

18:30- Ovaj meč je zanimljiv jer su se Novak i Rune sastali već ove godine u četvrtfinalu mastersa u Rimu, kada je Danac bio bolji.

Michel Euler AP Photo

18:28- Trener Holgea Runea je legendarni nemački teniser i bivši trener Novaka Đokovića, Boris Beker.

18:25- Ovo je repriza prošlogodišnjeg finala u kojem je Holge Rune savladao Novaka Đokovića i ujedno šansa najboljem teniseru sveta da popravi međusobni skor sa Dancem.

18:20- Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen četvrtfinalu mastersa u Parizu u kojem se sastaju Novak Đoković i Holger Rune. Uz Alo.rs pratite sva dešavanja iz prestonice Francuske