NOVAK MATOR? HAJDE JOŠ JEDNOM RAZMISLITE Đokovićeva nova mladost na startu Završnog mastersa, tri sata borbe i lekcija Runeu: Momče, moraš još da učiš

00:12 | 13-11-2023

Tenis 1

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Holgera Runea posle velike borbe sa 2:1 (7:6, 6:7, 6:3) u prvom kolu Završnog mastersa u Torinu.

Novak Đoković
EPA

Đokoviću je pre početka turnira u Torinu bila neophodna samo jedna pobeda da bi obezbedio prvo mesto na kraju sezone i uspeo je to posle više od tri sata velike borbe.

Ujedno, srpski teniser će "probiti" i magičnu brojku od 400 nedelja na vrhu ATP liste. Bio je ovo peti međusobni duel srpskog i danskog tenisera, a treći trijumf Đokovića, koji brani titulu u Torinu.

Na početku prvog seta igralo se gem za gem. Rune je prvi stigao do brejka u petom gemu i poveo 3:2, ali je Đoković odmah uzvratio ribrejkom. Oba tenisera su potom osvojila po dva gema, a pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:4.

Rune je osvojio prvi gem u drugom setu, a onda je napravio brejk u drugom gemu. Srpski teniser je odmah u trećem gemu uzvratio ribrejkom. Igralo se potom gem za gem, a Danac je u desetom gemu pri vođstvu od 5:4 imao brejk i set loptu. Međutim, Đoković je izjednačio na 5:5. Pobednik i drugog seta odlučen je u taj-brejku, koji je ovaj put pripao Runeu, sa pomalo neverovatnih 7:1, nakon što je poveo 6:0.

Ipak, Đoković je odmah na startu trećeg seta napravio brejk, poveo 2:0, a zatim sačuvao tu prednost do kraha meča.

Italijan Janik Siner je ranije danas u prvom kolu Zelene grupe pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 6:4, 6:4. Mečevi prvog kola u "Crvenoj grupi" biće odigrani sutra, a sastaće se: Karlos Alkaraz (Španija) - Aleksandar Zverev (Nemačka) i Danil Medvedev (Rusija) - Andrej Rubljov (Rusija)

ĐOKOVIĆ - RUNE 2:1 (7:6, 6:7, 6:3)

TREĆI SET:

6:3 - KRAJ! ĐOKOVIĆ JE POBEDIO POSLE VELIKE BORBE!

5:2 - Ovo se čekalo! Potvrda brejka! Đoković na gem do pobede!

4:2 - EVO GA! Đoković koristi drugu brejk šansu i dolazi do velike prednosti!

2:1 - Odmah vraća Rune! Novak se baš iznervirao, pa je slomio dva reketa!

2:0 - Evo ga brejk! Đoković sada otvara set na sjajan način i ima veliku prednost!

1:0 - Dobrim servisima Novak dolazi do prvog gema u odlučujućem setu.

DRUGI SET:

6:7 - Vrlo ubedljivo, Rune dolazi do izjednačenja i gledaćemo odlučujući, treći set!

6:6 - Ponovo će taj brejk odlučivati o pobedniku seta. Đoković ima priliku da slavi, a Rune da pošalje meč u treći set.

4:5 - Imao je šansu Nole, ali Rune uz sjajne servise uspeva da povede i Novak će morati da servira za ostanak u drugom setu.

4:4 - Nastavlja se klackalica. Nakon uvodnih brejkova, sada se igra gem za gem.

2:2 - Vratio se Nole sada u potpunosti. Pretio je ponovo Danac, ali Đoković potvrđuje brejk.

1:2 - Bravo, Nole! Đoković uzvraća ekspresno kao i u prvom setu!

0:2 - Evo brejka. Rune se brzo oporavio od izgubljenog seta i sada prvi oduzima servis rivalu.

0:1 - Rune otvara drugi set sigurnim gemom.

PRVI SET:

7:6 - BRAVO, NOLE! Đoković sa 7:4 dolazi do prvog seta!

6:6 - Gledaćemo taj-brejk. Ponovo je Nole bio blizu, ali mu se nije ukazala šansa da osvoji prvi set.

6:5 - Bilo je drame, ali Novak ponovo dolazi na gem do prvog seta.

5:5 - Imao je Novak 0:30, ali se Rune brzo trgao i uspeo da donese još jedno izjednačenje.

5:4 - Pretio je Rune, došao do 40:40, ali dodaje gas Novak i primorava Danca da servira za ostanak u gemu.

4:4 - Siguran gem Runea, bez izgubljenog poena dolazi do izjednačenja. Ponovo se vraćamo na rezultatsku klackalicu.

4:3 - Novak se sada potpuno razigrao i vraća se u vođstvo. Vrlo lak i siguran gem za Srbina.

3:3 - Evo i odgovora! Đoković se brzinski vraća u set! Identično kao i na njegov servis, sada je Danac u bitnom momentu napravio duplu grešku i omogućio Srbinu izjednačenje.

2:3 - Evo ga brejk, ali za Danca. Koristi treću šansu i oduzima servis rivalu.

2:2 - Sada je Nole bio na korak do brejk lopte, ali nije dozvolio Rune koji je odlično servirao.

2:1 - Novak sada mnogo sigurniji. Nije Rune imao šanse u ovom gemu.

1:1 - Rune brzo odgovara sigurnim gemom.

1:0 - Malo se pomučio Novak, ali uz dobre servise uspeva da upiše prvi servis gem.

21.12 . Meč je upravo počeo! Prvi na servisu Novak!

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupne faze Završnog mastersa između Novaka Đokovića i Holgera Runea. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Torina.