Tenis 0

Nemački teniser Aleksander Zverev savladao je Karlosa Alkaraza u prvom kolu Crvene grupe

Zverev
AP Photo/Antonio Calanni

Nemac je do pobede došao nakon preokreta - 6:7, 6:3, 6:4, posle dva i po sata igre.

Španac je tako nastavio seriju loših rezultata, dok je Saša ovom pobedom napravio veliki korak ka polufinalu.

U prvom setu je Zverev prvi došao do brejka, ali je Alkaraz vrlo brzo uzvratio. Kasnije je nemački teniser spasavao tri set lopte, ali je u taj-brejku Karlos ipak bio bolji i taj deo igre dobio sa 7:3.

Ipak, u nastavku preokret. Ponovo Nemac prvi dolazi do brejka, ali za razliku od prvog seta, ovoga puta je bio siguran, sačuvao ga do kraja i izjednačio.

Sličan scenario viđen je i u trećem setu. Zverev u petom gemu oduzima servis rivalu i bez većih problema privodi meč kraju.

Odlično je Zverev servirao igrao agresivno i zasluženo došao do trijmfa.

Pored njih dvojice, u ovoj grupi su još Danil Medvedev i Andrej Rubljov koji svoj meč igraju večeras od 21 sat.