DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC Nole može da pobedi i ispadne?! Kalkulacije za opasnu glavobolju

08:52 | 15-11-2023

Tenis 1

Novak Đoković napravio je sebi problem posle poraza od Janika Sinera na Završnom turniru. Kako Nole može dalje?

Novak Đoković
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Matematika kaže sledeće - prvi uslov je pobeda protiv Huberta Hurkača (Poljska). Potrebno je da to bude sa 2:0 u setovima, kako bi Siner imao dodatni motiv u drugom meču protiv Runea.

Ukoliko srpski igrač izgubi set, onda će Janik da obezbedi prolaz dalje i duel sa Dancem za njega neće biti značajan, osim za plasman u grupi, odnosno prvo i drugo mesto.

Prema rasporedu koji je objavljen na zvaničnom sajtu, prvo će na teren Srbin i Poljak (14.30), a onda uveče Italijan i Danac (21 čas).

Jedan rezultat može dodatno da zakomplikuje situaciju. Naime, ako Rune pobedi Sinera sa 2:1, a Novak Huberta sa 2:0 onda će trojica igrača imati isti skor - 2:1. U tom slučaju će se gledati procenat osvojenih gemova, jer bi u tom slučaju sva trojica imali identičan set količnik (po 5:3). A, ako i Novak i Holger dobiju svoje mečeve sa po 2:0, onda bi njih dvojica prošli dalje zbog set količnika. Dakle, postoji šansa da će biti potrebni i kalkulatori...

Ovo su svi mogući scenariji:

Ako Novak pobedi Hurkača i Siner dobije Runea, Janik je prvi, Novak drugi

Ako Hurkač dobije Novaka, a Siner Runea, Janik ide kao prvi, Novak kao drugi

Ako Hurkač dobije Novaka, a Rune Sinera, onda Holger ide kao prvi, Janik kao drugi

Ako Đoković dobije Hurkača u DVA seta i Rune Sinera u DVA seta onda Rune ide kao prvi, Novak kao drugi

Ako Novak dobije Hurkača u DVA seta, a Rune Sinera u TRI seta onda bi odlučivao procenat osvojenih gemova

Ako Novak pobedi Hurkača u TRI seta i Rune Sinera u DVA onda Rune ide kao prvi, Janik kao drugi

Ako Novak dobije Hurkača u TRI seta i Rune Sinera u TRI seta, onda Holger ide kao prvi, a Janik kao drugi