SJAJNI SINER SRUŠIO I MEDVEDEVA Italijan ostvario rezultat karijere, čeka se Novak

17:12 | 18-11-2023

Tenis 1

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale Završnog mastersa u Torinu!

Siner
EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Siner je u prvom polufinalu pobedio Danila Medvedeva - 6:3, 6:7, 6:1 posle dva sata i 25 minuta.

Italijan je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi, pošto je jedini neporaženi na turniru.

Sineru (22) je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk kod vođstva 2:1 da kasnije prvom iskorišćenom set loptom povede 1:0.

U drugom setu nije bilo brejka, samo je Medvedev imao jednu brejk loptu koju nije uspeo da iskoristi, pa je odlučivao taj-brejk. Rus je u njemu bio sigurniji i osvojio set rezultatom 7:4.

Pred početak odlučujućeg seta Medvedev je zatražio medicinski tajm-aut i posle toga više nije bio isti na terenu.

Siner je odmah napravio brejk za 2:0, a zatim još jedan za 5:1 i tako se prvi put u karijeri plasirao u finale završnog Mastersa.

Rival u finalu biće mu pobednik meča Novak Đoković - Karlos Alkaraz.