SRBIJA NA PRAGU VELIKOG FINALA Kecmanovićev monstruozni treći set za prednost protiv Italijana, Đoković igra za finale Dejvis kupa!

14:41 | 25-11-2023

Tenis 0

Miomir Kecmanović savladao je Lorenca Musetija u prvom meču polufinala Dejvis kupa sa 2:1 (6:7, 6:2, 6:1)

Miomir Kecmanović

Miomir Kecmanović donosi prvu i veliku pobedu Srbiji na putu ka velikom finalu Dejvis kupa. Novi sjajan meč Miše onda kada je najpotrebnije, a sada će se Novak Đoković boriti sa Janikom Sinerom za drugu pobedu potrebnu za finale.

Sjajno je otvorio meč Kecmanović ui odmah uzeo brejk, delovalo je da može da izdrži do kraja  kada je imao servis gem za osvajanje prvog seta na 5:4, međutim tada diolazi do potpunog preokreta u režiji Italijana. podigao se i psihički Museti i osvojio kroz izuzetno zanimljiv taj-brejk uzeo prvi set.

Zatim je pri rezultatu 3:2 u drugom setu uspeo da napravi brejk Kecmanović i polako počeo da uvodi meč u treći set. Na kraju drugog seta počeo je postepeni raspad italijanskog tenisera koji se u poptunosti nastavio u trećem.

Sve je pogađao Kecmabnović, ređao brejkove, a delovalo je da Italkijan odustaje, tako je i igrao. U jednom trenutku mu je pružena medicinska pomoć zbog mišića na levoj nozi, nakon toga je sa nulom osvojio peti gem Kecmanović, a tek onda Italijan idolazi do prvog gema u trećem setu.

Novi sjajan meč Miomira Kecmanovića, koji će sada zajedno sa ostatkom reprezentacije čekati rezultat meča Novak Đoković - Janik Siner, koji počinje upravo.

KECMANOVIĆ - MUSETI

Treći set

6:1 Miomir Kecmanović donosi Srbiji prvu pobedu u polufinalu Dejvis kupa posle strašnog trećeg seta. Dva sjajna meča odigrao je Miša u ova tri dana!

5:1 Lako dolazi Museti do svog prvog gema u trećem setu. Kecmanović servira za pobedu

5:0 Na pauzi između četvrtog i petog gema Museti je dobio medicinski tretman, deluje da ima problem sa mišićem leve noge. Zatim furiozno sa nulom Miomir dolazi do gema, na pragu pobede je Srbin sada.

4:0 Novi brejk Kecmanovića koji hrabro ide ka prvoj pobedi od dve potrebne Srbiji za veliko finale Dejvis kupa! Italijan se praktično raspao

3:0 Furiozna potvrda brejka, Museti potpuno nemoćan na terenu trenutno

2:0 Italijan ide iz greške u grešku, sa druge strane Miša ne greši i uzima novi brejk, deluje da se Museti polako predaje

1:0 Uz malo muke dolazi do prvog gema u trećem setu Kecmanović

Drugi set

6:2 Set za Kecmanovića! Totalno se raspao Italijan na kraju ovog seta, Kecmanović na greške protivnika lako osvaja novi brejk, a samim tim uvodi meč u treći set.

5:2 Potvrđuje brejk Kecmanović!

4:2 Brejk Kecmanovića! Strašan gem smo videli gde je Srbin imao dve neuspešne brejk lopte, ali preiše grešaka Musetija dosnosi Kecmanoviću brejk

3:2 Čuva svoj servis Kecmanović

2:2 Lako do drugog gemma dolazi Museti

2:1 Dozvolio je Kecmanovićdva poena Italijanu u ovom gemu, ali uzima treći gem.

1:1 Namučio je Kecmanović Italiajana, međutim bez brejka

1:0 Protutnjao je Kecmanović kroz prvi gem drugog seta ostavivši Musetija bez poena

6:6 Sjajan gem Kemanovića, kao uvod za taj- brejk

5:6 Potpuni preokret Musetija, imao je brejk loptu Kecmanović, međutim Museti se vratio u meč na svakom planu.

5:5 Spašava prvi set Italijan u poslednji čas brejkom.

5:4 Miomir Kecmanović sada servira za prvi set.

5:3 Protutnjao je Miomir kroz ovaj gem koji nije trajao duže od dva minuta, nedozvolivši protivniku ni poen.

4:3 Lakio dolazi do trećeg gema Museti pošto je Kecmanoviću dozvolio samo jedan poen.

4:2 Težim putem Miomir dolazi do četvrtog gema pošto je Museti imao i brejk loptu.

3:2 Imao je priliku za brejk loptu Kecmanović, međutim na mreži je bio neprecizan, a posle toga lako do gema dolazi Museti.

3:1 Kecmanović dolazi do trećeg gema bez mnogo problema.

2:1 Namučio je Kecmanović musetija, imao i dve brejk lopte, međutim Museti osvaja gem na svoj servis. To ne menja činjenicu da je Miša sjajno počeo ovaj meč.

2:0 Ekspresno potvrđen brejk od strane Miomira Kecmanovića

1:0 Brejk Kecmanovića! Sjajan prvi em odigrao je Kecmanović dozvolivši samo jedan poen Italijanu na njegov servis

12:16 Meč u Malagi je počeo!

Miomir Kecmanović Alo/ Marko Čubrak

12:11 Teniseri se zagrevaju, a meč uskoro počinje.

12:07 "Veseli se srpski rode" se opet čuje u Malagi!

11.50 - Šta Srbiju pevaju Novaku Đokoviću?

11.43 - Nole se polako zagreva za svoj duel danas:

11.31 - Naši navijači su spremni za ovaj meč. Imaju jaku poruku pred duel sa Italijanima.

11.15 - Vreme je za dobar tenis:

11.11 - Prvi meč igra Miomir Kecmanović protiv Lorenca Musetija, drugi Novak Đoković i Janik Siner, a dubl bi trebalo da igraju Đoković i Lajović protiv Boleila i Sonega.

11.10 - Dobar dan i dobro došli na naš blog posvećen polufinalu Dejvis kupa. Očekuje nas mnogo uzbuđenja, a "Alo" ima čoveka na licu mesta.