SINER SE REVANŠIRAO NOVAKU Italijan nakon trilera srušio Novaka posle spasene tri meč lopte, dubl odlučuje ko će u finale Dejvis kupa na megdan Australiji

17:39 | 25-11-2023

Tenis 0

Teniska reprezentacija Italije izjednačila je rezultat u polufinalu Dejvis kupa protiv Srbije na 1:1

Novak Đoković
EPA/DANIEL PEREZ

Ima Novak Đoković za čime da žali. Imao je tri meč lopte u trećem setu. Ali ih nije iskoristio. Tek po četvrti put u karijeri Nole je izgubio meč u kome je imao tri meč šanse... No, krenimo redom.

Dosta problema imao je na startu meča Novak Đoković. Ispao je iz ritma. Nakon uvodna dva gema koji su dobili igrači na svoj servis. Usledila je serija od četiri vezana italijanskog tenisera koji je došao do 5:1. Uspeo je da prekine njegovu seriju Nole, ali je rutinski četvrti teniser planete poveo 1:0 u setovima.

Samo 61 procenat osvojenih poena na prvi servis imao je Novak u prvom setu, naspram 91 rivala. Ono što je nekarakteristično za njega nije imao nijednu brejk loptu, dok je svoje dve iskoristio Italijan. Čak 12 vinera imao je Siner, dok je Novak imao samo jedan.

Znatno drugačiji odnos snaga u drugom setu. Vratio se u potpunosit Novak Đoković u meč. U četvrtom gemu napravio je brejk. Koji je odmah potom potvrdio za 4:1 u drugom setu. Novak je do kraja seta čuvao stečenu prednost i izjednačio na 1:1 u setovima.

Drugi set obeležio je Novak. Tri asa naspram dva rivala. Dobio je 85 procenata ubačenog prvog servisa, naspram 60 sinera. U prednosti je bio i kada su drugi servisi bili u pitanju, dobio je 75 procenata, a rival svega 33 posto. Ubacio je u drugom setu 31 poen Nole, a 19 Janik.

Očekivano, treći set doneo je veliku dramu i bespoštednu borbu. Čuvali su obojica svoj servis. Sinerovi gemovi trajali su preko šest minuta u poslednjem setu, a Novakovi tri minuta. Ipak, sve do kraja bilo je dramatično. Novak je u 10 gemu propustio tri meč lopte, a nakon toga dozvolio rivalu da mu uzme servis, to je bilo dovoljno da Siner upiše pobedu i "osveti se" za finale Završnog mastersa u torinu.

ĐOKOVIĆ - SINER 1:2 (2:6, 6:2, 5:7)

Treći set:

5:7 - Siner je izjednačio rezultat protiv Srbije na 1:1! Šteta, Novak je propustio tri meč lopte!

5:6 - Pravi brejk Siner! Serviraće za meč Italijan!

5:5 - Neverovatno! Siner je spasao tri meč lopte!!!!

5:4 - Novak osvaja gem i na korak je od pobede!

4:4 - Ponovo se izvukao Siner, imao je Novak brejk priliku, ali se spasao Italijan ponovo!

4:3 - Ne da Novaku Sineru ni da pomisli da može do brejka!

3:3 - Ne predaje se Siner! Bilo je 40:40, ali je uspeo Italijan da se izvuče i izjednači rezultat!

3:2 - Au, kakav gem! Sjajni ga je odigrao Novak i stekao novu prednost!

2:2 - Ali, uzvraća i Siner istom merom, bitka se nastavlja!

2:1 - Đoković posle napornog gema, lagano dolazi do svog servis gema i nove prednosti

1:1 - Namučio se Italijan na svoj servis, imao je Novak brejk loptu, da napravi možda i ključan brejk, ali Italijan poravnava rezultat!

1:0 - Dolazi Novak do prvog gema u odlučujućem setu!

Drugi set:

6:2 - Idemooo! Novak osvaja drugi set, uzvraća istom merom Italijanu!

5:2 -  Novak osvaja važan gem, na korak je od seta!

4:2 - Stiže do gema Janik Siner, ali Novak je taj koji ima brejk prednosti

4:1 - Potvrdio je Novak brejk! Srbin hita ka osvajanju drugog seta! Sada gledamo onog pravog Novaka Đokovića na kakvog smo navikli

3:1 - Breeeejk! Pravi duplu servis grešku Siner na brejk loptu i Đoković stiče važnu prednost!

2:1 - Novak ne dozvoljava nikakvo iznenađenje, stiče novu prednost

1:1 - Lako Italijan dolazi do svog prvog servis gema u drugom periodu igre

1:0 - Prekida lošu seriju Novak i dolazi do prvog gema u drugom setu

Prvi set:

2:6 - Osvaja Siner prvi set! Moraće Nole mnogo bolje u nastavku!

Novak Đoković EPA-EFE/Jorge Zapata

2:5 - Uzima gem Novak, ali će sada Siner servirati za osvajanje prvog seta

1:5 - Italijan lako dolazi do novog servis gema, pa će sada Novak morati da servira da ostane u prvom setu!

1:4 - Brejk! Neverovatno, ali Italijan dolazi do duplog brejka! Nole u velikom problemu!

Novak Đoković Marko Čubarak

1:3 - Potvrdio je Italijan brejk prednosti

1:2 - Brejk! Igralo se na razliku, ali prvi do brejka u meču dolazi Siner!

1:1 - Uzvraća i Janik Siner istom merom

1:0 - Uzima Novak prvi gem bez većih problema

12.49 - U toku je meč Kecmanovića i Musetija, a po završetku tod duela na teren će Đoković i Siner.

12.47 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen drugom meču polufinala Dejvis kupa između Srbije i Italije. Uz Alo.rs pratite uživo dešavanja iz Malage i ko će proći u veliko finale!