LAJOVIĆEV NEUSPEŠAN START GODINE Srbin posle velike borbe položio oružje pred favorizovanim Čehom

10:19 | 10-01-2024

Tenis 1

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Adelejdu

Dušan Lajović
EPA

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Adelejdu, pošto je danas u osmini finala poražen od Čeha Jiržija Lehečke 7:5, 4:6, 6:3. Meč je trajao dva sata i 20 minuta.

Lehečka je 32. na ATP listi, dok je Lajović 52. teniser sveta pa je samim tim Čeh bio i favorit. Češki teniser je poveo 2:0 na startu prvog seta, ali je Srbin serijom 3:1 stigao do izjednačenja, 3:3.

Igralo se potom gem za gem, a Lehečka je u 12. gemu napravio brejk i prvi set je dobio rezultatom 7:5.

Srpski teniser je napravio brejk već na startu drugog seta, a Lehečka je odmah uzvratio ribrejkom. Lajović je zatim ponovo oduzeo gem na servis protivnika i poveo 2:1.

Srbin je potom na svoj servis stigao do 3:1, a onda je držao prednost od dva gema do kraja ovog dela meča i drugi set je dobio rezultatom 6:4.

U trećem setu igralo se gem za gem do vođstva Lehečke 3:2. Čeh je potom u šestom gemu napravio brejk i poveo 4:2.

Lehečka je sačuvao prednost od tri gema i treći set je dobio rezultatom 6:3. Lehečka će u četvrtfinalu ATP turnira u Adelejdu igrati protiv Čileanca Nikolasa Jarija. ATP turnir u Adelejdu igra se za nagradni fond od 661.585 dolara.