KADA SE ZVER PROBUDI, BOLJE SE SKLONITE S PUTA Đoković iz potpunog nokdauna do pobede nad Australijancem i plasmanom u treće kolo

13:58 | 17-01-2024

Tenis 0

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Alekseja Popirina sa 3:1 (6:3, 4:6, 7:6, 6:3) i plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Novak Đoković

Meč je trajao tri sata i 11 minuta. Ovo je bio drugi međusobni duel srpskog i australijskog tenisera, a drugi trijumf Đokovića.

Srpski teniser će u trećem kolu Australijan opena igrati protiv Argentinca Tomasa Martina Ečeverija, koji je savladao Francuza Gaela Monfisa 6:4, 6:4, 6:4. Srpski i argentinski teniser odigrali su dva meča u karijeri, a oba puta je pobedio Đoković.

Novak Đoković Tanjug/Ap

Đoković je sigurno otvorio meč protiv Popirina i osvojio prvi gem na svoj servis. Srpski teniser je u četvrtom gemu prvog seta pri vođstvu od 2:1 propustio dve brejk lopte. Popirin je izjednačio na 2:2, a onda je Đoković bez izgubljenog poena na svoj servis stigao do 3:2.

Srpski teniser je potom u šestom gemu imao još jednu brejk loptu, koju nije iskoristio. Međutim, Đoković je u osmom gemu napravio brejk i poveo 5:3, a onda je na svoj servis stigao do 1:0 u setovima. Popirin je zaigrao angažovanije na startu drugog seta, a imao je vođstvo od 4:1 i 5:2. Australijski teniser je pri vođstvu od 5:3 servirao za osvajanje seta, ali je Đoković napravio brejk i smanjio na 5:4. Međutim, Popirin je u narednom gemu napravio novi brejk i drugi set je dobio rezultatom 6:4.

U trećem setu igralo se gem za gem, a onda je Australijanac u desetom gemu pri vođstvu od 5:4 imao četiri set lopte, od toga tri vezane. Međutim, Đoković je uspeo da izjednači na 5:5. Pobednik trećeg seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao srpskom teniseru rezultatom 7:6 (7:4). Đoković je u šestom gemu četvrtog seta napravio brejk i poveo 4:2. Srpski teniser je potom poveo 5:2, a onda je imao tri meč lopte na servis Popirina. Australijanac je uspeo da spasi sve tri meč lopte, a onda je smanjio na 5:3. Srpski teniser je potom na svoj servis stigao do 6:3 i plasmana u treće kolo turnira u Melburnu.

Đoković brani titulu na Australijan openu, pošto je prošle godine u finalu pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 6:3, 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).

Srpski teniser će u Melburnu pokušati da stigne do 11. titule na Australijan openu i 25. grend slem trofeja u karijeri.

ĐOKOVIĆ - POPIRIN 3:1 (6:3, 4:6, 7:6, 6:3)

ČETVRTI SET:

6:3 - KRAJ! Đoković je trećem kolu Australijan opena!

5:2 - Probudila se zver u Novaku! Još jedan gem ga deli od pobede.

4:2 - Evo ga brejk! Đoković sjajnom igrom uspeva da dođe do velike prednosti. Videćemo da li je ovo slomilo Popirina.

2:2 - Nastavlja se igra gem za gem, obojica odlični na servisu.

1:1 - Odgovara istom merom Popirin.

1:0 - Dobar početak Novaka u četvrtom setu, najbolji mogući. Bez izgubljenog poena dolazi do prednosti.

TREĆI SET:

7:6 - TAKO JE! Đoković posle jednog mini-brejka uspeva da završi set sa prvom set loptom i ponovo dođe do prednosti u setovima!

6:6 - Taj brejk odlučuje o pobedniku trećeg seta.

5:6 - Još jedan odličan servis gem za Popirina i ponovo Novak mora da servira za ostanak u meču.

5:5 - Imao je četiri set lopta Popirin, ali se Đoković maestrao vraća i dolazi do izjednačenja!

4:5 - Nastavlja se klackalica, sada će Novak servirati za ostanak u setu.

3:4 - Nastavlja se igra gem za gem. Obojica sigurni na svoj servis.

2:3 - Imao je Đoković 15:30, ali nije uspeo da nađe odgovor na servise Popirina i Australijanac ponovo dolazi do prednosti u trećem setu.

2:2 - Konačno sjajan gem za Novaka! Bez izgubljenog poena, prvi put na meču Đoković upisuje novi gem.

1:2 - Još jedan odličan gem Popirina i nova prednost u trećem setu.

1:1 - Dobro je počeo Novak, onda je Popirin uzvratio, ali na Nole uspeva da dođe do izjednačenja.

0:1 - Jako dobro igra Popirin u ovim momentima. Pokušao je Đoković da odgovori, ali nije uspeo.

DRUGI SET:

4:6 - Taman kada je delovalo da će se Novak trgnuti i lagano osvojiti set, stiže brejk Popirina za izjednačenje.

4:5 - EVO GA! Đoković kada je najteže! Novak uspeva da iskoristi treću brejk šansu i potpuno se vrati u set!

3:5 - Đoković za sada ostaje u drugom setu, ali će Australijanac servirati za izjednačenje.

2:4 - Novak prakida seriju od tri uzastopna gema Popirina.

1:4 - Stiže potvrda brejka i sada je Australijanac na dva gema do seta.

1:3 - Brejk! Sada Popirin prvi uspeva da oduzme servis Novaku. Dobro igra Australijanac u ovim momentima.

1:2 - Nastavlja se igra gem za gem, ponovo je Popirin bio dobar na svoj servis.

1:1 - Đoković dolazi do svog prvog gema u drugom setu.

0:1 - Popirin nije pao nakon izgubljenog seta. Dobar gem za start drugog za Australijanca.

PRVI SET:

6:3 - Đoković dolazi do prvog seta!

5:3 - Evo ga! Đoković koristi četvrtu šansu za brejk i uspeva u pravo vreme da oduzme servis rivalu. Sada će servirati za prvi set.

4:3 - Novak bez greške, ponovo. Možda je vreme za brejk?

3:3 - Ponovo je Novak imao brejk šansu, ali još jednom Popirin sjajno servira i ponovo je nerešeno.

3:2 - Još jedan siguran gem za Novaka i nova prednost.

2:2 - Imao je Đoković dve brejk prilike u ovom gemu, ali je odličnim servisima i sa dva as udarca Popirin uspeo da se izvuče.

2:1 - Novak još jednom odličan na svom servisu. Dopustio je samo jedan poen rivalu.

1:1 - Stiže odgovor Australijanca vrlo brzo. Deluje prilično motivisano Popirin.

1:0 - Siguran početak meča za Novaka i gem za prednost na startu.

10.45 - Meč je upravo počeo! Prvi na servisu Đoković!

09.20 - Dobro jutro i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola Australijan opena između Novaka Đokovića i Alekseja Popirina. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz Melburna.