KRAJ ZA NOVAKOVOG DŽELATA Senzacija u Monte Karlu, evo ko čeka Đokovića u finalu

16:23 | 13-04-2024

Tenis 0

Grčki teniser Stefanos Cicipas prvi je finalista mastersa u Monte Karlu

Siner
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Cicipas je u polufinalu pobedio Janik Sinera - 6:4, 3:6, 6:4, nakon dva i po sata igre.

Ovo je tek drugi poraz u sezoni za Sinera, a prvi mu je naneo Karlos Alkaraz u polufinalu Indijan Velsa.

Cicipas je napravio rani brejk u prvom setu i dobio ga bez većih problema. Ipak, Italijan je uzvratio u drugom, pa se otišlo u set odluke.

Imao je Janik brejk prednosti u odlučujućem setu. Trebalo je da stigne i do duplog brejka, da je sudija Oreli Tort uočila očigledan aut prilikom drugog servisa Stefanosa na brejk lopti.

Počeli su potom i bolovi u nozi kod Sinera, nije pomogao ni lekar, što je Cicipas iskoristio i u finišu odlučujućeg seta stigao do preokreta, a potom i pobede.

Cicipasov rival u finalu biće pobednik meča Novak Đoković - Kasper Rud.