NEUNIŠTIVA OLGA Danilovićeva posle velikog preokreta do drugog kola Madrida

23:00 | 24-04-2024

Tenis 0

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Madridu, pošto je večeras u prvom kolu pobedila Francuskinju Klaru Burel rezultatom 3:6, 7:6 (10:8), 6:4.

EPA/Anders Bjuro
EPA

Meč je trajao dva sata i 37 minuta. Burel je 44. teniserka sveta, dok je Danilović na 122. mestu WTA liste.

Francuskinja je prvi set dobila rezultatom 6:3. Burel je povela 4:0 u drugom setu. Francuska teniserka je imala meč loptu na svoj servis pri vođstvu od 5:4. Danilović je uspela da izjednači na 5:5, a pobednica drugog seta odlučena je u taj-brejku.

Burel u taj-brejku drugog seta nije uspela da iskoristi još tri meč lopte, a srpska teniserka je uspela da preokrene rezultat i da ovaj deo meča dobije rezultatom 10:8.

Danilović je zaigrala angažovanije u trećem setu, koji je na kraju dobila rezultatom 6:4. Srpska teniserka će u drugom kolu turnira u glavnom gradu Španije igrati protiv Amerikanke Danijele Kolins, koja je bila slobodna u prvom kolu.

WTA turnir u Madridu se igra za nagradni fond od 7.679.965 evra.