Tenis 0

Španski teniser Karlos Alkaraz eliminisan je u četvrtfinalu mastersa u Madridu

Alkaraz

Alkaraza je pobedio Rus Andrej Rubljov 4:6, 6:3, 6:2 nakon dva sata borbe.

Ovim porazom Španac je izgubio čak 800 bodova, pošto je prošle godine osvojio titulu. Ne samo da je to dobra vest za Novaka Đokovića, nego se ovakvom ishodu raduje i Danil Medvedev koji bi ulaskom u polufinale pretekao Španca i od ponedeljka postao treći reket sveta.

Rubljov je tako potvrdio da se vraća u formu, pošto je od početka sezone u seriji loših rezultata.

U prvom setu viđen je tek jedan brejk, a napravio ga je Karlitos u petom gemu i relativno rutinski poveo sa 1:0.

Ipak, u nastavku je usledio veliki pad u igri španskog tenisera.

Rubljov EPA-EFE/Juanjo Martin

Rubljov je odmah došao do brejka, poveo sa 3:0 i potpuno kontrolisao dešavanja na terenu. Igrao je Rus veoma agresivno, dok je španski teniser pravio veliki broj grešaka. Andreja nije omela ni rasprava sa sudijom u finišu seta, pa je prilično ubedljivo došao do izjednačenja.

U potpunom nokdaunu je bio Alkaraz gotovo ceo treći set i Rubljov je dosta lako rešio taj deo igre u svoju korist.

Rubljov će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Frensisko Serundolo - Tejlor Fric.

Iako Novak Đoković ne blista od početka godine rezultati mu idu na ruku i prilično je siguran na liderskoj poziciji.