ĐOKOVIĆ SAZNAO RIVALA Italijan eliminisao miljenika domaće publike i zakazao Noletu revanš

Tenis 0

Zanimljiv okršaj čeka našeg tenisera.

Novak i Museti
AP Photo/Michel Euler

U smiraj ovog petog dana takmičenja na Rolan Garosu, Novak Đoković je saznao rivala u trećem kolu drugog grend slema u sezoni.

To će biti Italijan Lorenco Museti koji je nadigrao u tri seta miljenika domaće publike Gaela Monfisa - 7:5, 6:1, 6:4!

Prava revija brejkova je bila viđena u prvom setu. Kao da smo prisustvovali duelu ženskog tenisa (tako nešto je tipično za mečeve nežnijeg pola), a ne okršaju muškog para.

Jedan više je napravio Italijan i posle pravog rolerkostera je stigao do značajne prednosti od 1:0 u setovima.

Poljuljan je bio Monfis. Katastrofalno je odigrao drugi set gde praktično nije ni postojao na terenu. Dobio ga je rival za samo 37 minuta.

Iako rezultat to ne oslikava još ubedljiviji je bio Museti u trećoj deonici. Lako je rešavao poene, stigao do ključnog brejka u devetom gemu i prvom set loptom najavio pobedu.

Odservirao je rutinski Italijan i izborio treće kolo gde će probati da se revanšira Đokoviću za nedavni poraz na mastersu u Monte Karlu kada je srpski teniser slavio sa 7:5, 6:3.