KRAJ JE KADA NOVAK KAŽE Ranjeni lav je najopasniji: Đokoviću ni povreda ni Argentinac ne mogu ništa - Nole posle još jednog epskog preokreta prošao u četvrtfinale Rolan Garosa

20:50 | 03-06-2024

Tenis 0

Novak Đoković pobedio Argentinca Fransiska Serundola sa 3:2 u setovima za plasman u četvrtfinale Rolan Garosa

Novak Đoković
EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je danas u osmini finala posle preokreta pobedio Argentinca Franciska Serundola rezultatom 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3.

Đoković je tako došao do rekordne 370. pobede na grend slemovima, jednu više od Rodžera Federera.

Meč je trajao četiri sata i 37 minuta.

Serundolo je 27. teniser sveta, ovo je bio prvi međusobni susret dva tenisera.

Srpski teniser je ubedljivo došao do prvog seta pošto je protivniku prepustio samo jedan gem.

Đoković je početkom drugog seta zatražio medicinsku pomoć zbog problema sa kolenom desne noge, dobio je tabletu i ukazana mu je pomoć fizioterapeuta.

U drugom setu nije bilo brejka sve do 6:5, kada Serundulo uspeva da uzme servis Đokoviću i dođe do 7:5. Serundolo je treći set započeo sa brejkom i poveo 3:0, što mu je bilo dovoljno da set osvoji rezultatom 6:3. Argentinac je vodio 4:2 u četvrtom setu, ali je Đoković uspeo sa dva brejka da dođe do 7:5.

Najbolji teniser sveta je napravio rani brejk u petom setu, ali nije uspeo da ga zadrži, ponovo je napravio brejk u osmom gemu što je bilo dovoljno za set i meč.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Kasper Rud (Norveška) i Tejlor Fric (SAD).

ĐOKOVIĆ - SERUNDOLO 3:2 (6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3)

Peti set:

6:3 - Kakav meč i kakva pobeda Novaka! Đoković ide u četvrtfinale!

5:3 - Breeejk! Novak servira za meč!

4:3 - Ulazimo polako u samu završnicu, Đoković dobija još jedan servis gem

Novak Đoković EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

3:3 - Argentinac ne posustaje, uzvraća istom merom, kakav meč, sada već možemo da kažemo da traje duže nego Novakov prethodni protiv Muzetija

3:2 - Novi gem za Novaka, Đoković vodi u petom setu

2:2 - Izjendačio je rezultat u gemovima Serundolo, imamo pravu dramu sada na "Šatrijeu"

2:1 - Vraća brejk Argentinac i to odmah!

2:0 - Ide Novak do brejka! U potpunosti je sada preuzeo kontrolu ovog meča Đoković!

1:0 - Otvara Novak peti set sa osvojenim servis gemom!

Četvrti set:

7:5 - Pravi brejk Novak! Đoković se u potpunosti vratio i izjednačio rezultat u setovima! Sledi odlučujuća bitka u petom setu!

Novak Đoković EPA-EFE/YOAN VALAT

6:5 - Nole dobija novi gem u nizu, obezbedio je makar taj-brejk

5:5 - Uzeo je gem Argentinac, pa tako sada Novak ponovo mora da bude na visini zadatka i daobezbedi makar taj-brejk!

5:4 - Potpuni preokret! Sada će Argentinac morati da servira za meč! Zver se probudila!

4:4 - Breeeejk! Tako je Nole! Potpuni povratak u ovaj četvrti set!

3:4 - Nema predaje! Gem koji je Novak morao da dobije, a sama mora da ide na sve ili ništa!

2:4 - Novi gem za Argentinca, samo još dva gema mu fale da dođe do trijumfa!

2:3 - Brejk! Nažalost, Novak nije uspeo da se iščupa iz ove situacije, pa tako Argentinac pravi brejk!

2:2 - Prilično lako Serundolo dolazi do gema, nema šansu Novak za sada nikakvu da napravi brejk

2:1 - Za sada bez brejka, novi gem za Novaka

1:1 - Ipak uzima servis gem Serundolo, sada je Novak na potezu

1:0 - As udarcem je Novak završio ovaj prvi servis gem i dobro otvorio set koji mora da dobije

Treći set:

3:6 - Uspeo je Serundolo da osvoji set! Nalazi se sada na korak od plasmana u četvrtfinale!

3:5 - Novi gem za Noleta, ali sada ide ono pravo, Đoković mora da napravi brejk kako bi ostao u igri u trećem setu

2:5 - Ni u ovom gemu Novak nije imao šansu, Argentinac na korak od trećeg seta

2:4 - I dalje je Novak u životu kada je reč o trećem setu, ali nikako da napravi brejk ili makar dođe do prilike za brejk

1:4 - Nije uspeo Đoković da dođe do brejk prilike, iako je bilo 30:30, ali je Fransisko ostao priseban i nastavio da održava taj jedan brejk prednosti u trećem setu

1:3 - Preživeo je Novak! Bitan gem je uzeo Srbin, ali sada mora da juri brejk!

0:3 - Nastavlja Serundolo da igra sjajno, potvrdio je brejk!

0:2 - Brejk! Ne valja ništa! Đoković nema onu igru iz prvog seta, jasno je da povreda pravi problem! Argentinac uzima servis Đokoviću!

0:1 - Uzima prvi gem trećeg seta Fransisko i tako nastavlja svoju seriju

Drugi set:

5:7 - Dolazi do drugog seta Serundolo!

5:6 - Ne posustaje ni Argentinac, Serundolo dolazi do novog gema, pa će Novak ponovo morati da servira da ostane u setu!

5:5 - Uspeo je Novak da se spase u ovom gemu i produži drugi set

4:5 - Vodi Serundolo, Novak će servirati da ostane u drugom setu!

4:4 - Dobro je! Spasao je Novak brejk priliku i dobio važan gem, sada je nova šansa za brejk na servis Argentinca!

3:4 - Argentinac čuva svoj servis gem, dolazi do novog gema bez preterano velikih problema

3:3 - Auuu, kakav gem! Đoković je bio na ivici provalije, imao je Serundolo nekoliko prilika za brejk, ali Novak je uspeo da izjednači, važan gem za Srbina!

2:3 - Serundolo se nije mnogo namučio da bi došao do svog trećeg servis gema

2:2 - Uspeo je Novak nekako da osvoji ovaj gem, posle medicinske pomoći su svi bili zabrinuti, ali bitno da je Đoković osvojio važan gem

Nastavljen je meč! Nadamo se da je sa Novakom sve u redu, servira Đoković

Đoković je zatražio medicinski tajm-aut! Noleta muči desna noga u predelu kolena, pa je odlučio da zatraži pomoć, radi preventive

1:2 - Za sada bez brejka, Serundolo osvaja novi gem

1:1 - Novak bez većih problema dolazi do svog prvog servis gema u drugom setu

0:1 - Argentinac dolazi do prvog gema u drugom setu, iako je Novak imao 0:30!

Prvi set:

6:1 - Idemooo! Uspeo je Đoković nekako da prelomi ovaj gem i da osvoji prvi set, potpuno zasluženo!

5:1 - Brejk! Kako igra Novak! Đoković bez problema pravi još jedan brejk i serviraće za set!

4:1 - Nastavlja Novak sjajno da igra, sve bolje i bolje kako set odmiče! Izgubio je samo jedan poen na svoj servis i osvojio novi servis gem

3:1 - Bravoo! Nole je sačekao pravi trenutak, to je bio ovaj gem, došao do prve brejk lopte i odmah je realizovao!

2:1 - Spasao je Novak dve brejk lopte, vezao četiri poena u nizu i osvojio novi gem

1:1 - Poveo je Fransisko 30:0 u ovom gemu, Nole je došao 30:30, ali je Argentinac ipak došao do svog prvog gema

1:0 - Đoković je rutinski došao do prvog gema, bez izgubljenog poena je poveo u ovom meču

16.09 - Igrači su na terenu, uskoro nas očekuje početak!

14.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču osmine finala Rolan Garosa između Novaka Đokovića i Franciska Serundola. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Pariza i Noletovu borbu za četvrtfinale!