SINER NIJE ODIGRAO ZA NOVAKA Alkaraz posle velikog preokreta, slomio otpor Italijana za finale Rolan Garosa

18:49 | 07-06-2024

Tenis 0

Karlos Alkaraz se plasirao u finale Rolan Garosa pobedom nad Janikom Sinerom rezultatom 3:2 u setovima

Karlos Alkaraz
EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Španac se plasirao u finale Rolan Garosa, posle veliklog preokreta protiv Janika Sinera!

Meč je trajao nešto više od četiri sata. Ovaj trijumf Španca nije dobar do Novaka Đokovića, jer ukoliko Karlos osvoji Rolan Garos, on je taj koji će zbaciti Novaka sa druge na treću poziciju.

Prvi set je protekao u rutinskoj partiji Sinera koji je na startu odmah došao do dva brejka prednosti i priveo je taj set kraju sa 6:2.

Siner je napravio brejk na startu drugog seta, ali je onda Alkaraz upalio motore. Došao je do 2:2, a onda pojačao gas i stigao do 6:3.

Međutim, nije se Siner predavao, ponovo je zaigrao kao na početku meča i priveo treći set kraju u svoju korist (6:3).

Prava klackalica u rezultatu je viđena u četvrtom setu, ali je pred kraj Alkaraz prelomio i dobio set sa 6:4.

A onda u petom setu, nije viđeno mnogo uzbuđenja. Alkaraz je došao do brejka, poveo sa 3:0, i tako praktično rešio pitanje pobednika, što se na kraju ispostavilo kao tačno.

U finalu će igrati Španac protiv boljeg iz meča Rud - Zverev.

SINER - ALKARAZ 2:3 (6:2, 3:6, 6:3, 4:6, 3:6)

Peti set:

3:5 - Servira za meč Karlos Alkaraz u narednom gemu

2:4 - Ne predaje se Siner, hvata poslednji voz, ali Alkarazu fale još samo dva gema da završi meč

1:3 - Konačno osvaja gem Janik Siner u petom setu

0:3 - Nastavlja tamo gde je stao, Karlos hita ka finalu!

Rolan Garos EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

0:2 - Brejk! Alkaraz sjajno otvara peti set!

0:1 - Španac sigurnim gemom otvara peti set

Četvrti set:

4:6 - Sjajni Karlos Alkaraz! Španac je oduzeo servis Italijanu u važnu trenutku, pa ćemo tako gledati peti, odlučujući set!

4:5 - Nastavljen je meč Alkaraz je osvojio servis gem, pa će Siner sada servirati da ostane u četvrtom setu

Na kratko je meč prekinut, jer je nekome u publici pozlilo!

4:4 - Sada i Italijan osvaja servis gem, pa će ponovo na potezu biti Alkaraz

3:4 - Igra se gem za gem, Španac suvereno čuva svoj servis

3:3 - Ali istom merom uzvraća i Siner, bitka se nastavlja u četvrtom setu

2:3 - Za sad bez brejka, Španac dolazi do nove prednosti

2:2 - Ne posustaje ni Janik Siner, novi gem za Italijana

1:2 - Važan gem osvaja Alkaraz, bilo je 30:30, ali uspeo je Španac da se iščupa i povede u četvrtom setu

Rolan Garos EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Treći set:

6:3 - Siner osvaja set!

5:3 - Alkaraz smanjuje prednost Sinera

5:2 - Potvrdi je brejk Italijan

4:2 - Ponovo je dodao gas Siner! Pravi brejk Italijan!

3:2 - Kakav gem! Uspeo je Siner da prebrodi svaki nalet Alkaraza i da održi prednost u trećem setu

2:2 - Novi brejk! Odgovorio je brzo Siner Alkarazu i uzvratio istom merom!

1:2 - Brejk! Potpuni preokret Alkaraza, Španac preuzima kontrolu, uz set, ima sada i brejk prednosti!

1:1 - Uzima i Alkaraz svoj prvi servis gem na startu trećeg seta

1:0 - Krećemo ispočetka, na nuli smo, Siner je preživeo prvi gem trećeg seta i došao do početne prednosti

Drugi set:

3:6 - Set za Alkaraza! Sačuvao je prednost brejka Karlos i osvojio drugi set!

3:5 - Smanjuje prednost Španca Siner, ali će sada Alkaraz servirati za osvajanje drugog seta!

2:5 - Potvrđuje brejk prednosti Alkaraz, Siner će sada servirati da ostane u drugom setu

Karlos Alkaraz EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

2:4 - Breeejk! Alkarazova totalno drugačija igra u drugom setu! Španac pronašao svoj ritam!

3:2 - Preokret Alkaraza u drugom setu, Španac vodi, konačno imamo tenis koji želimo da gledamo u polufinalu

2:2 - Brejk! Povratak Alkaraza u meč!

2:1 - Konačno prekida ovaj nalet Sinera Alkaraz i dobija novi gem

Janik Siner EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

2:0 - Novi gem za Italijana, ne prepušta ništa slučaju Italijan, iako je bilo 30:30

1:0 - Neverovatno je kako igra Janik Siner! I na startu drugog seta napravio je brejk!

Prvi set:

6:2 - Kakav set za Sinera! Set u kome je čak tri puta oduzeo servis Alkarazu! Za 40 minuta igre stiže do prednosti od 1:0 u velikom finalu!

5:2 - Serija brejkova na meču! Nije uspeo Alkaraz da veže dva dobra gema, pa će tako Italijan servirati za prvi set!

4:2 - Brejk! Uzvraća udarac i Španac! Izgleda da pronalazi svoj ritam Karlos!

4:1 - Konačno dolazi do prvog gema i Španac, upisuje se na semafor u prvom setu

4:0 - Potvrdio je još jednom Siner brejk i sada ima ozbiljnu prednost u prvom setu

3:0 - Bilo je 30:30, ali tada Janik vezao dva poena za novi brejk!

2:0 - Sa nulom je Siner potvrdio brejk, odličan početak meča za Janika

1:0 - Brejk! Italijan već u prvom gemu oduzima protivniku servis!

14.25 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču polufinala Rolan Garosa između Janika Sinera i Karlosa Alkaraza. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Pariza!