ALKARAZ SA IVICE PROVALIJE DO POBEDE Španac teškom mukom izborio plasman u osminu finala Vimbldona

18:34 | 05-07-2024

Tenis 0

Španski teniser Karlos Alkaraz plasriao se u četvrto kolo Vimbldona

Alkaraz
AP Photo/Alberto Pezzali

Alkaraz je u trećoj rundi savladao Frensisa Tijafoa 5:7, 6:2, 4:6, 7:6 (2), 6:2 nakon tri sata i 50 minuta igre.

Dva puta je Španac gubio u setovima, ali je uspeo da se vrati i slavi posle velikog preokreta. Brojne slabosti je pokazao aktuleni šampion na ovom meču, naročito je ranjiv bio na bekhendu, ali je uspeo da pronađe način da trijumfuje.

Karlitos je prvi došao do brejka i poveo sa 4:2, ali je Tijafo ekspresno uzvratio i izjednačio na 4:4, da bi onda ponovo oduzeo servis rivalu i dobio prvi set sa 7:5.

Drugi set protekao je u dominaciji trećeg reketa sveta. U trećem je ponovo Amerikanac bio bolji, a odlučujući brejk napravio je u sedmom gemu.

Što se četvrtog seta tiče, nije viđena nijedna brejk lopta, pa se otišlo u taj-brejk koji pripada Alkarazu.

Raspala se igra Tijafoa u setu odluke, pa je taj deo igre lako dobio španski teniser.

Alkaraz će u četvrtom kolu igrati protiv pobednika meča Brendon Nakašima - Igo Imber.