21:25 | 16-08-2024

Tenis 0

Španac šokantno završio nastup u osmini finala.

Olimpijske igre

Španski teniser Karlos Alkaraz eliminisan je sa Mastersa u Sinsinatiju u osmini finala pošto ga je pobedio francuski veteran Gael Monfis posle velikog preokreta rezultatom 2:1 (4:6, 7:6(7:5), 6:4) za dva sata i 31 minuta.

Meč je bio prekinut u četvrtak uveče zbog kiše kod vođstva Alkaraza 1:0 u setovima, a u drugom setu je u taj-brejku Monfis vodio 3:1. Francuz je taj set osvojio rezultatom 7:5 u taj brejku, pa je meč ušao u odlučujući set.

U trećem setu Monfis pravi brejk za vođstvo 2:1 i na kraju stigao do najveće pobede u poslednjih nekoliko godina.

Besan je bio Alkaraz u nekoliko navrata tokom meča. Lomio je reket, bio je nervozan i bio je bleda senka onog dominantnog igrača kakav ume da bude.

Zanimljivo da mu je presudio Francuz koji je redovna mušterija Novaka Đokovića pošto ima 19 poraza iz isto toliko mečeva sa njim?!

Pre Monfisa, danas su se u četvrtfinale mastersa u Sinsinatiju plasirali i Janik Siner bez borbe, kao i Andrej Rubljov i Aleksander Zverev.

Nagradni fond mastersa u Sinsinatiju je 6.795.555 dolara.