KOŠMAR "VATRENIH" U BERLINU Španci razbili Hrvate na startu Evropskog prvenstva

19:56 | 15-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Hrvatsku sa 3:0 u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva.

Fudbal

Strelac prvog gola na utakmici bio je Alvaro Morata u 29. minutu, posle asistencije Fabijana Ruiza koji je samo tri minuta kasnije duplirao prednost Španije.

Pred kraj prvog prvog poluvremena, Danijel Karvahal je u 45+2. minutu postavio konačan rezultat. Hrvatska je u 80. minutu imala priliku da iz jedanaesterca smanji prednost Španije, pošto je Rodri u šenaestercu oborio Bruna Petkovića, koji zatim nije bio precizan sa bele tačke.

Fudbal Tanjug/Ap

Druga utakmica prvog kola grupe B između branioca titule Italije i Albanije igraće se večeras od 21 čas u Dortmundu.

Španija će u drugom kolu igrati protiv Italije 20. juna od 21 čas u Gelzenkirhenu, dok će Hrvatska dan ranije igrati protiv Albanije od 15 časova u Hamburgu.

ŠPANIJA - HRVATSKA 3:0 (3:0)

Stadion: Olimpijski stadion (Berlin), Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

90. minut - Još pet minuta nadoknade.

80. minut - Petković je promašio, Perišić došao do odbitka i dodao Petkoviću koji je sada pogodio, ali je pogodak poništen jer je igrač Hajduka ušao ranije u kazneni prostor!

77. minut - Penal za Hrvatsku! Simon je pogrešio, a nakon toga Rodri ruši Petkovića i Oliver pokazuje na belu tačku!

68. minut - Opao je ritam utakmice, čini se da i Hrvatima ponestaje snage u šansi da dođu do pogotka koji bi im doneo nadu.

55. minut - Potpuna konfuzija u kaznenon prostoru Španije, ali neće lopta u gol! Pretili su Hrvati iz nekoliko navrata - rezultat ostaje isti.

52. minut - Kakva sada šansa za Špance! Jamal je ostao sam protiv Livakovića, ali je uspeo da promaši!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45+2. minut - GOOOOL! Karvahal! Hrvati su u potpunom nokdaunu!

45. minut - Igraće se još tri minuta u prvom poluvremenu.

33. minut - Velika šansa sada za Kovačića, ali je sjano odbranio Simon, a onda Majer pogađa spoljni deo mreže.

32. minut - GOOOOOL! Španija za 120 sekundi postiže dva pogotka! Fabijan Ruiz!

30. minut - Odmah prete Hrvati, probao je Kovačić sa ivice kaznenog prostora, ali brani Simon.

29. minut - GOOOOOL! Španci vode! Sjajna kontra i Morata lagano šalje loptu iza Livakovića!

7. minut - Prva šansa na meču za Špance. Alvaro Morata je bio u prilici, ali njegov udarac zaustavlja Livaković.

18.00 - Utakmica je upravo počela!

17.02 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupe B Evropskog prvenstva između Španije i Hrvatske. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz Berlina.