ALBANCI ŠOKIRALI HRVATE U FINIŠU Vatreni napravili preokret za samo dva minuta, pa ostali bez trijumfa u 95. minutu, sramne uvrede na račun Srbije bacile senku na sjajan meč

16:56 | 19-06-2024

EP2024 0

Fudbaleri Hrvatske i Albanije igrali su 2:2 na EP u Nemačkoj u okviru Grupe B

EP 2024
EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

Fudbaleri Albanije su bolje otvorili meč. Od početka prvog poluvremena su nametnuli svoj ritam. Takva napadačka igra je rezultirala i golom Lačija u 11. minutu kojim su Albanci poveli.

U nastavku, fudbaleri Albanije su držali visok nivo igre i zato su potpuno zasluženo zadržali vođstvo na poluvremenu. Čak su u finišu prvog dela mogli i da dupliraju prednost.

Drugo poluvreme donelo je i dosta agresivniju igru Hrvata. Oni su ti koji su morali da jure rezultat. Zaigrali su "vatreni" mnogo bolje, što je dovelo do preokreta u samo dva minuta.
EP 2024 EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

Prvo je Kramarić doneo izjednačenje u 74. minutu, a potom je u 76. minutu autogol koštao Albance, pa su tako Hrvati napravili ekspresan preokret!

A onda pravi šok!

Hrvatska je ispustila pobedu i to u 95. minutu kada je Klaus Đasula postigao pogodak i doneo svojoj reprezentaciji veliki bod!

Sada oba tima imaju po jedan bod i vodiće ljutu borbu za prolaz u narednu fazu.

Španija i Italija imaju po tri osvojena boda.

Hrvatska - Albanija (2:2)

Stadion: "Volkspark" (Hamburg)

Hrvatska: Livaković - Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić - Modrić, Brozović, Kovačić - Majer, Petković, Kramarić

Selektor: Zlatko Dalić

Albanija: Strakoša - Hisaj, Đimšiti, Ajeti, Mitaj - Aslani, Ramadani, Lači - Asani, Manaj, Bajrami

Selektor: Silvinjo

Drugo poluvreme:

95. minut - Goool! Albanija preko Hodže dolazi do izjednačenja!

90. minut - Auuuuu, kakva prilika za Albaniju u samom finišu, ali je ipak dosuđen ofsajd! Svakako gol Hodže ne bi bio priznat!

76. minut - Goool! Autogol, nakon šuta Sučića lopta se odbila od albanskog fudbalera i završila u mreži!

74. minut - Goool! Kramarić je strelac! Vatreni se vraćaju u igru!

67. minut - I dalje odolevaju napadima Hrvata Albanci, još uvek čuvaju početnu prednost

60. minut - U jednom trenutku, na "Volksparku" čulo se: "Ubi, ubi, Srbina!" Zaista skandalozno ponašanje navijača!

58. minut - Probao je Luka Modrić iz kornera, ali međutim, nije to bila opasna situacija po gol Albanaca

52. minut - Juranović je centrirao u šesnaesterac, ali ipak nisu uspeli da ugroze gol Albanaca, nešto konkretnija igra vatrenih na početku drugog  poluvremena

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Imali su Albanci još jednu solidnu priliku u poslednjem minutu prvog poluvremena!

EP 2024 EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

40. minut - I dalje Hrvati nisu napravili konkretnu akciju

30. minut - Asani je imao izvanrednu priliku, srećom po "kockaste" nije bio precizan

27. minut - Petković je pokušao glavom, centarfor Hrvatske je šutirao glavom nakon centaršuta Majera sa leve strane. Nije bila loša pozicija, ali lopta je završila preko gola

20. minut - Dobra prilika je to bila za Hrvate, ali Albanci za sada odolevaju napadima vatrenih

11. minut - Goool! Albanija vodi protiv Hrvatske! Lači je strelac!

8. minut - Aktivirali su se i Hrvati, zanimljiv početak meča

5. minut - Albanci su možda za nijansu bolje otvorili ovaj meč

1. minut - Utakmica je počela!

14.13 - Komična situacija dogodila se pred ovaj meč, naravno u režiji albanskih i hrvatskih navijača. Više o tome OVDE.

14.10 - Albanski novinar koji je provocirao srpske navijače, izbačen sa EURO! Više o tome OVDE.

14.05 - Nesvakidašnji snimak je osvanuo na mrežama. U glavnoj ulozi su nemački policajac i albanski navijači. Pogledajte o čemu je reč OVDE.

14.01 - Pred ovaj meč, dogodila se serija skandaloznih poteza jednih i drugih navijača. Naime, albanski i hrvatski navijači su se udružili u vređanju Srbije

14.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Hrvatske i Albanije. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Hamburga.