ŠAMPION NA KOLENIMA Španija očitala lekciju Italijanima i izvadila vizu za osminu finala

22:55 | 20-06-2024

EP2024 0

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Italiju sa 1:0 u drugom kolu grupe B Evropskog prvenstva

EURO 2024

Španija je ovom pobedom overila plasman u osminu finala, pošto je u prvom kolu savladala Hrvatsku sa 3:0. Sa druge strane, Italija ima tri boda i druga je na tabeli.

Strelac jedinog gola u 55. minutu bio je zapravo italijanski defanzivac Rikardo Kalafiori. Nije uspeo dobro da odreaguje posle odličnog centaršuta Nika Vilijamsa sa leve strane, lopta ga je pogodila u koleno i završila iza leđa Điđija Donarume.

Španci su zasluženo pobedili. Furiozno su počeli meč i stvorili nekoliko dobrih priilka, ali je golman Azura aktrativnim odbranama uspešno odolevao sve do pomenutog 55. minuta.

U poslednjem kolu sastaju se Španija - Albanija i Italija - Hrvatska.

ŠPANIJA - ITALIJA 1:0 (0:0)

Stadion: Veltins Arena (Gelzenkirhen)

Sudija: S. Vinčić (Slovenija)

Kraj! Pobeda Španije!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

87. minut - Pokušali su Italijani posle kornera, ali siguran je Unaj Simon.

80. minut - Sve manje nade za Italijane.

71. minut - Dve izmene kod Španije Feran Tores menja Jamala, dok Pedrija menja Baena.

65. minut - Konačno prilika za Italiju prošao je Kristante po desnoj strani zavrnuo,a li lopta je prošla pored napadača Italije.

60. minut - Kakav šut Jamala iz velike daljine. Malo je falilo da lopta "očeše" stativu.

55. minut - Gooool! Španija vodi posle autogola Kalafijorija! Niko Vilijams je centrirao sa levog krila, zakačili su loptu Morata i Donaruma, a onda je lopta pogodila nesrećnog Rikarda Kalafiorija.

46. minut - Ni pola minuta nije proveo na terenu, a već je Kristante požuteo. Neoprezno je startovao na Rodrija i stoga javno opomenut.

45. minut - Poluvreme, nema golova!

EURO 2024 AP Photo/Martin Meissner

37. minut - Ponovo Španija pojačava pritisak u finišu prvog poluvremena.

30. minut- Uspeli su Italijani malo da smire nalete Španije.

26. minut - Projektil Ruiza sa 25 metara i sjajna parada Donarume.

24. minut: Nova šansa za Španiju! Jamal je doneo loptu do gola, Morata se izborio za udarac, brani Domaruma.

14. minut - Donaruma zbog protesta, dobija prvi žuti karton.

11. minut - Nova fenomenalna šansa za Španiju! Morata se izvukao na levi bok, usledio je fantastičan centaršut na suprotan peterac, Niko Vilijams je gađao glavom, ali pored same stative. Koliko sreće za Azure.

2. minut - Velika šansa za Španiju! Sjajan prodor Nika Vilijamsa, Pedri je gađao glavom, ali sjajna reakcija Donarume.

1. minut - Utakmica je počela!

20.10 - Obe ekipe ovaj susret dočekuju u dobrom raspoloženju. Španija je u prvom kolu pobedila Hrvatsku sa 3:0, dok je Italija bila bolja od Albanije 2:1.

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Evropskog prvenstva u kojoj se sastaju Španija i Italija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Gelzenkirhena.