ŠOK ZA LAZETIĆA U FINIŠU Roma ispustila pobedu, poker Ajaksa

23:07 | 26-09-2024

Fudbaleri Ajaksa su ubedljivo savladali Bešiktaš sa 4:0 na domaćem terenu, u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.

Braga - Makabi

"Kopljanici" su do prednosti došli u 31. minutu, a u strelce se upisao Kian Fic-Džim.

U 51. minutu se upisao Mika Gots na asistenciju Bertranda Traorea, a samo tri minut akasnije Kenet Tejlor je posle dodavanja Brajan Brobija povisio rezultat na 3:0.

Tačku na meč je stavio Mika Gots u 73. minutu, kada je pogodio za 4:0.

Fudbaleri Rome su remizirali sa Atletikom iz Bilbaa (1:1), dok je Lion bio siguran kod kuće, savladao je Olimpijakos sa 2:0.

Fudbaleri Brage pobedili su Makabi iz Tel Aviva posle preokreta (2:1).

Tim Žarka Lazetića je u "kamenolomu" vodio više od sat vremena, ali je u finišu ostao bez ijednog boda.

Osher Davida je doneo prednost gostima u 30. minutu, ali je u 88. Bruma iskoristio nepažnju odbrane Makabija, koju je činio i naš Nemanja Stojić.

Pravo ludilo je viđeno u nadoknadi i šanse na obe strane. Dve za domaće, ali i prečka na drugoj strani Makabija.

Drami nije bilo kraja, pošto su domaći dobili penal nakon igranja rukom Šloma, a siguran sa bele tačke bio je spomenuti Bruma u petom minutu nadoknade.

Makabi je nakon toga stigao da dobije i dva crvena kartona. Isključenje su zaradili Kanikovski i Asante.

Rumunski FCSB je ubedljivo slavio u Bukureštu protiv letonskog RFS-a – 4:1.