ISTORIJA U BANJA LUCI Borac osvojio prvi bod u evropskim takmičenjima!

23:48 | 03-10-2024

Veliki uspeh za šampiona BiH

fk borac banja luka

Fudbaleri Borca i Panatinaikosa odigrali su nerešeno 1:1 u meču prvog kola Lige konferencije.

Banjalučani su osvojili iatorijski prvi bod i postigli prvi gol u grupnoj fazi evropskog takmičenja.

Gosti su u poveli u 11. minutu, bivši reprezentativac Srbije Filio Mladenović bio je assistent, a kapiten Anastasios Bakasetas strelac.

Borac je izjednačio u 50. minutu, Sebastijan Herera je centrirao iz slobodnog udarca, a bivši napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović udarcem glavom pogodio je mrežu.

Malo je nedostajalo da Herera u 53. minutu donese potpuni preokret Borcu, ali je udarac Herere fenomenalno odbranio golman gostiju Bartolomej Dragovski.

Uz Mladenovića, u startnoj postavi Panatainaikosa bili su Nemanja Maksimović, koji je dobio žuti karton i zamenjen je u 78. minutu, kao i Filip Đuričić, koji je odigrao ceo meč.

U drugom kolu, 24. oktobra, APOEL će na Kipru ugostiti Borac.