MAĐARSKA PONOVO KOBNA PO SRBIJU "Orlovi" poklekli pred 65.000 navijača na "Puškaš areni", sledi ključan meč sa Crnom Gorom za plasman na prvenstvo Evrope

22:42 | 14-10-2023

Fudbalska reprezentacija Mađarske pobedila je Srbiju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo sledeće godine sa 2:1

Srbija
EPA-EFE/Tamas Kovacs HUNGARY OUT

Gledali smo izuzetno uzbudljivo prvo poluvreme.

Mađarska je bolje ušla u meč, ali se Srbija brzo konsolidovala i propustila dve sjajne prilike da povede.

Kazna je stigla u 21. minutu, kada je Varga doveo domaćina u vođstvo.

Izjednačio je Pavlović nakon kornera u 33. minutu,a svega minut kasnije Mađari ponovo vode, Šalai je psotigao sjajan gol.

U drugom poluvremenu Srbiji su za kratko vreme poništena dva gola. Sergeju Milinkoviću-Saviću u 50. i Mitroviću u 53. minutu zbog minimalnog ofsajda u obe situacije

U 70. minutu Srbija je dva puta pogodila stativu u jednom napadu. Prvo Mitrović pa Tadić.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Mađarska je po drugi put savladala Srbiju.

Mađari su prvi u grupi sa 13 bodova iz pet mečeva.

Srbija ima 10 ali i utakmicu više.

Treća je crna Gora sa 8 bodova

Srbija se u utorak sastaje upravo sa Crnom Gorom u Beogradu.

Mađarska - Srbija (2:1)

Stadion: Puškaš Arena (Budimpešta)

Sudija: Fransoa Leteksje (Francuska)

Mađarska: Dibus, Lang, Šalaj, Fiola, Nego, Nađ, Stajls, Kerkez, Soboslaj, Šalaj, Varga

Srbija: V. Milinković - Savić, Milenković, Eraković, Pavlović, Živković, Terzić, Gaćinović, Gudelj, Lukić, S. Milinković - Savić, Mitrović

Drugo poluvreme:

86. minut - Pokušao je Ratkov odmah po ulasku u igru šutira preko gola. Zamenio je Lukića

Srbija EPA-EFE/ZSOLT CZEGLEDI

84. minut - Dobar šut Mađara, golman Srbije siguran

80. minut - Opao je ritam igre, Mađari maksimalno pokušavaju da "ukradu" vreme

75. minut - Milenković je dobio žuti karton

72. minut - Sreća i za Srbije! Bola je izašao sam pred Vanju Milinkovića- Savić ali šutira pored gola

70. minut - Neverovatno! Dve stative za Srbiju, ta lopta nikako neće u gol!

67. minut - Prečka za Mađarsku, brza kontra domaćina Varga šutira odlično glavom, ali srećom pogađa samo prečku gola Srbije

62. minut - Dvostruka izmena u reprezentaciji Mađarske. Umesto Nega i Stajls u igri su Bola i Kalmar

57. minut - Mađari su uspeli malo da umrtve meč i smire veliku inicijativu Srbije.

53. minut - Mitrović postiže sjajan go, ali je ponovo poništen zbog minimalnog ofsajda. Mađari imaju mnogo sreće u ovim momentima

50. minut - VAR je poništio gol Srbije, Sergej je postigao gol glavom, ali je bio u minimalnom ofsajdu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za 3 minuta

40. minut - Inicijativa Orlova koji žele što pre do novog izjednačenja

34. minut - GOL! Šalaj je strelac. Spektakularan gol, Mađari su odmah vratili prednost.

33. minut - GOLLL! Pavlović je strelac. Odlično je Živković centrirao iz kornera!

Mađarska EPA-EFE/Tamas Kovacs HUNGARY OUT

21. minut - GOL! Mađarska vodi, Varga je strelac! Izbegli su Mađari ofsajd zamku i Vargi nije bilo teško da sa nekoliko metara ubaci loptu iza Vanjnih leđa

14. minut - Veliku priliku imala je Srbija preko Mijata Gaćinovića, a onda na drugoj strani, šansa za Soboslaja!

9. minut - Prvi šut u okvir gola za Srbiju, pokušao je Gudelj

5. minut - Efikasan početak meča pred 65.000 gledalaca na "Puškaš areni"

1. minut - Utakmica je počela!

19.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Mađarske i Srbije u kvalifikacijama za EURO 2024. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa "Puškaš Arene" u Budimpešti!