VREDNA POBEDA SLOVENACA Šeško doneo "zmajčekima" važan trijumf i poslao Zvezdi poruku

20:41 | 14-10-2023

Slovenija je sada prva u grupi

Slovenija
EPA-EFE/ANTONIO BAT

Fudbalska reprezentacija Slovenije zabeležila je značajnu pobedu u kvalifikacijama za odlazak na Evropsko prvenstvo i sada su na čelu tabele grupe H sa 16 bodova!

Slovenci su savladali direktnog rivala Finsu rezultatom 3:0, uz dva gola Benjamina Šeška koji je na ovaj način polao i poruku Crvenoj zvezdi.

Podsetimo, Šeško će u naredna dva kola Lige šampiona predvoditi napad Lajpciga protiv srpskog šampiona, dok je Fincima tresao mrežu u 16. i 28. minutu.

MAĐARSKA - SRBIJA Piksi sve iznenadio, Tadić meč u Budimpešti počinje sa klupe

Konačan rezultat postavio je Janza u 92. minutu i tako ostavio Fince na četiri boda zaostatka - tri kola pre kraja. Danska ima 13, Kazahstan 12, a ove dve selekcije će od 20.45 igrati svoj meč.

Slovence do kraja čeka gostovanje Severnoj Irskoj i Danskoj, a u poslednjem kolu će dočekati Kazahstan.