21:40 | 28-11-2023

Fudbaleri Lacija preuzeli su čelnu poziciju u E grupi Lige šampiona

FK Roma
EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Pred svojim navijačima u sjajnoj atmosferi pobedili su ekipu Seltika sa 2:0 (0:0) i tako stekli velike izglede da seplasiraju u nokaut fazu elitnog takmičenja.

Rim slavi,a koga bi drugog nego kapitena Lacija, Ćiru Imobilea koji je sa dva gola u poslednjih deset minuta rešio sve dileme oko pobednika.

Lacio je počeo susret bez Imobilea i Pedra, a u prvom poluvremenu nije bilo previše prilika.

VERONA I DALJE BEZ POBEDE Leće dva puta vodio na "Bentegodiju", pa jedva sačuvao bod

Iako su imali veliku podršku sa tribina, izabranici Maurisija Sarija nisu uspeli da se istaknu u završnoj trećini terena, stvorili su zaista malo toga pred golom ekipe iz Glazgova, čija odbrana je bila dobro postavljena.

Nekoliko puta je testiran iskusni golman Džo Hart, a možda najbolju priliku Lacio je imao u desetom minutu.

Mateo Genduzi je odlično centrirao pred gol, na drugoj stativi bio je Felipe Anderson, ali nije zahvatio loptu glavom kako je želeo, pa je Hart uspeo da je uhvati.

Imali su i Škoti šest minuta kasnije dobar napad kada je izblokiran Japanac Kjogo Furuhaši.

Pokušavao je Lacio i u finišu prvog dela, ali su se napadi uglavnom završavali na ivici kaznenog prostora.