REAL OVERIO PRVO MESTO U DERBIJU KOLA Madriđani u meču punom preokreta srušili Napoli, Arsenal demolirao Lens, Inter od ivice provalije do boda u Lisabonu

Završene su utakmice petog kola Lige šampiona!

FK Real Madrid
EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Liga šampiona je bila prilično zanimljiva u sredu uveče, a definitivno je najinteresantnije bilo u Lisabonu gde je Benfika igrala protiv Intera.

"Orlovi" i "nerazuri" su odigrali lud meč koji je završen rezultatom 3:3. Izabranici Rodžera Šmita su na poluvremenu imali prednost od 3:0, a sva tri gola postigao je Žoao Mario. Gosti su u nastvaku uspeli da dođu do izjednačenja i to tako što su tri pogotka dali za 21 minut.

U drugom meču ove grupe sastali su se Real Sosijedad i Salcburg, ali u San Sebastijanu nije bilo golova.

Arsenal je protiv Lensa sve rešio posle 45 minuta. Klub iz Londona je već tada imao 5:0. U drugom poluvremenu viđen je samo jedan gol, a konačnih 6:0 postavio je Žoržinjo.

PSV je u ranijem terminu u grupi B posle neverovatnog preokreta savladao Sevilju sa 3:2. Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj posrigao je autogol.

Interesantno je to da u Minhenu nije bilo pobednika, ali ni golova. Utakmica Bajern - Kopenhagen okončana je rezultatom 0:0.

Real Madrid je u sjajnoj utakmici pobedio Napoli sa 4:2 i "kraljevići" su na taj način obezbedili osminu finala i to sa prve pozicije.

Braga i Union Berlin odigrali su 1:1. Domaćin je 60 minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Nijakatea. Ipak, sve to nije bilo dovoljno bundesligašu da dođe trijumfa. Čak je i primio gol sa igračem više.

Podsetimo, utakmice poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona na programu su 12. i 13. decembra.

Liga šampiona, 5. kolo

Grupa B:

Arsenal - Lens 6:0 (13. Haverc, 21. Gabrijel Žezus, 24. Saka, 27. Martineli, 45+1, Tomijasu,87. Žoržinjo)

Grupa A:

Bajern Minhen - Kopenhagen 0:0

Grupa D:

Benfika - Inter 3:3 (6. Žoao Mario, 13. Žoao Mario, 34. Žoao Mario, 51. Arnautović, 59. Fratezi, 72. Sančez

Grupa C:

Braga - Union Berlin 1:1 (42. Gosens, 51. Djalo)

Grupa C:

Real Madrid - Napoli 4:2 (10. Đovani Simeone, 11. Rodrigo, 21. Belingem, 47. Angisa, 84. Paz, 90+ Hoselu)

Grupa D:

Real Sosijedad - Salcburg 0:0

Drugo poluvreme:

90. minut - Gol Hoselua za pobedu Reala!

87. minut - Žoržinjo sa bele tačke donosi novu, ubedljivu prednost Arsenalu!

84. minut - Gooool! Poveo je Real protiv Napolija u finišu meča!

72. minut - Aleksis Sančez precizan sa bele tačke, potpuni povratak Intera!

FK Braga EPA-EFE/HUGO DELGADO

54. minut - Goool! Vraća se Union Berlin u život!

FK Inter EPA-EFE/TIAGO PETINGA

51. minut - Inter smanjuje zaostatak za Benfikom

51. minut - Braga izjednačila protiv Union Berlina

FK Arsenal EPA-EFE/ANDY RAIN

46. minut - Počinju druga poluvremena širom Evrope!

Prvo poluvreme:

45. minut - U prvom minutu nadoknade, Tomijasu postiže gol za Arsenal, petarda tobdžija!

42. minut - Braga ima igrača manje, a to je iskoristio Union Beriln!

FK Real Madrid EPA-EFE/Kiko Huesca

34. minut - Benfika razbija Inter!! Ponovo Žoao Mario, njegov het-trik!

27. minut - Gool! Martineli! Kako igra Arsenal, evo ga i poker u Londonu!

24. minut - Goool! Saka je strelac za "tobdžije!

21. minut - Goool! Belingem je strelac za Napoli!

21. minut - Arsenal vodi sa 2:0!!!!

13. minut - Goool! U sjajnoj formi je Kai Haverc. Daje gol za Arsenal na drugoj utakmici zaredom.

13. minut - Gooool! Benfika nemilosrdna. Opet Žoao Mario!

11. minut - Gooool! Izjednačenje Reala odmah sa centra. Strelac je Rodrigo.

10. minut - Goool! Vodi Napoli. Mrežu pogađa Đovani Simeone i Napoli vodi!

6. minut - Gooool! Iznenađenje u Lisabonu. Benfika vodi golom Žoaa Marija, upravo bivšeg igrača Intera.

1. minut - Utakmice su počele širom Evrope!

20.30 - Dobro veče i dobrošli na blog našeg portala posvećen mečevima petog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa fudbalskih terena širom Evrope!