SILNI "BRĐANI" Čukarički deklasirao Radnički

15:51 | 03-12-2023

Fudbaleri Čukaričkog savladali su kao domaćini kragujevački Radnički rezultatom 4:1 u meču 17. kola Superlige Srbije.

FK Čukarički
EPA

Već u osmom minutu Đorđe Ivanović je postigao prvi gol na meču, a asistent je bio Igor Miladinović. Luka Adžić je u 35. minutu realizovao penal, a u 42. je asistirao Mihajlu Cvetkoviću za 3:0. Na 4:0 povećao je Miladinović minut kasnije posle asitencije strelca prvog gola Ivanovića i tad je bilo jasno da će Čukarički stići do druge uzastopne pobede u Superligi.

Počasni gol za goste dao je je rezervisa Vadži Sahli u 87. minutu. Radničkom je ovo drugi poraz težak poraz u sedam dana, prethodno su poraženi rezultatom 0:4 kod kuće od Novog Pazara.

Čukarički je sad šesti sa 23 boda, dok je Radnički 11. sa 18. U narednom kolu Čukarički će u goste Javoru, rivalu koga će već u sredu dočekati u osmini finala Kupa Srbije, dok će Radnički prvo u sredu u Kupu dočekati Smederevo, a zatim u prvenstvu biti domaćin TSC-u.