18:08 | 03-12-2023

Puno golova u terminu od 15 časova

FK Liverpul
EPA/TIM KEETON

Liverpul je na Enfildu slavio protiv Fulama rezultatom 4:3 (2:2) velikim preokretom u završnici meča.

"REDSI" SA POLA GASA Kad Salah proigra za Liverpul nema zime, ozbiljna kriza drma Brajton

Domaći tim je poveo u 20. minutu autogolom Lena, a gosti su izjednačili već u 24. minutu preko Vilsona.

Prednost timu Jirgena Klopa doneo je Mekalister u 38. minutu, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Tete u 3. minutu nadoknade.

U nastavku je Liverpul igrao ofanzivnije, a "kotidžersi" su poveli u 80. minutu golom De Kordove-Rida.

Veliki preokret je inicirao Endo u 87. minutu nakon asistencije Salaha, da bi konačan rezultat postavio Aleksander-Arnold minut kasnije.

Posle odbitka u šesnaestercu prihvatio je loptu i volej udarcem savladao golmana Lena.

Posle ove utakmice, Liverpul ima 31 bod, dok Fulam ima 15.

U ostalim utakmicama, Čelsi je bio bolji od Brajtona rezultatom 3:2 (2:1).

Golove za domaću ekipu postigli su Enco Fernandez u 17. i 65. minutu iz penala i Kolvil u 21. minutu.

Strelci za "galebove" bili su Buanote u 43. i Žoao Pedro u drugom minutu nadoknade.

Drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Galager u 45. minutu tako da je Čelsi igrao drugo poluvreme sa igračem manje.

Vest Hem je igrao 1:1 sa Kristal Palasom, dok su Bornmut i Aston Vila odigrali nerešeno, 2:2.