STRAŠAN MEČ NA "SIGNAL IDUNA PARKU" Hjumels napravio kardinalnu grešku i odveo Borusiju u poraz protiv Lajpciga

21:20 | 09-12-2023

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u Dortmundu Borusiju 3:2 u spektakularnoj utakmici 14. kola nemačke Bundeslige

Borusija Dortmund
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Znalo se u najavi ovog susreta da nas čeka vatromet golova, pregršt uzbuđenja i drame, što smo dobili praktuično od početka do kraja.

Sve je počelo u 15. minutu kada je Mats Humels kao poslednji igrač odbrane odlučio da pokosi klizećim startom Luisa Opendu pred golom Borusije, za šta je dobio crveni karton i tako doveo svoj tim rano u nezavodinu poziciju.

Isto toliko vremena bilo je potrebno gostima iz Lajpciga da povedu autogol Ramija Bensebainija posle kornera, ali je u poslednjom sekundi Niklas Zile izjednačio. To je bio poziv za goleadu i u nastavku.

HRVATI NA SLOBODI Navijači zagrebačkog Dinama pušteni uz kauciju i zabranu ulaska u Grčku

Već u uvodu Kristof Baumgartner je pogodio na jednom odbitku za novo vođstvo Lajpciga, da bi tačku na meč stavio Jusuf Poulsen u prvom minutu sudijske nadoknade kada je izvarao Zilea kao malo dete.

Na kraju, Niklas Filkrug je samo ublažio poraz Borusije jer je bilo prekasno za nešto više.

Lajpcig se ovom pobedom pozicionirao na četvrto mesto Bundeslige sa 29 bodova, četiri više od Borusije koja je u velikom problemu.