JUNAJTED ZAVRŠIO EVROPSKU MISIJU Benfika izbacila "srpski" Salzburg, Kopenhagen u nokaut fazi Lige šampiona

22:58 | 12-12-2023

Završena je grupna faza Lige šampiona u grupama A, B, C i D.

Liga šampiona
EPA/ADAM VAUGHAN

U okviru grupe A, Bajern je srušio snove Mančesteru o proleću u Evropi. Nemački tim je pobedio 1:0 golom Komana u 71. minutu.

Liga šampiona EPA/ADAM VAUGHAN

U drugoj utakmici, Kopenhagen se plasirao u nokaut fazu Lige šampiona pobedivši Galatasaraj rezultatom 1:0. Strelac gola za danski tim bio je Lerager.

U okviru grupe A, Bajern je prvi sa 16 bodova, drugi je Kopenhagen sa osam, treći je Galatasaraj sa pet bodova, dok je Mančester junajted poslednji sa četiri osvojena boda.

U grupi C, Napoli je bio bolji od Brage rezultatom 2:0. Italijanski tim je poveo u 5. minutu autogolom Satčija, da bi konačan rezultat postavio Osimen u 34. minutu.

U istoj grupi, Real Madrid je pobedio Union Berlin posle preokreta rezultatom 3:2.

Luka Modrić je promašio penal za "kraljevski" klub u 45. minutu, a dva minuta kasnije, Voland je doneo prednost domaćoj ekipi i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Liga šampiona EPA/CLEMENS BILAN

U nastavku je Hoselu sa dva gola, u 61. i 73. minutu doneo prednost Madriđanima, Kral je izjednačio u 85, dok je konačan rezultat postavio Sebaljos u 89. minutu.

U grupi B, dalje idu Real Madrid sa 18 bodova i Napoli sa 10. Braga ima tri boda, dok je Union Berlin polsednji sa dva osvojena boda.

Konačno, u okviru grupe D videli smo pravu dramu.

Benfika je pobedila Salzburg rezultatom 3:1 i tako prošla u Ligu Evrope.

Strelci golova za portugalski tim bili su Di Marija u 32, Rafa Silva u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena i Kabral u 92. minutu. Jedini gol za Salzburg postigao je Sučić u 57. minutu.

Inter i Real Sosijedad su odigrali utakmicu bez pobednika.

Real Sosijedad je završio kao prvi sa 12 bodova, isto toliko ima drugoplasirani Inter, treća je Benfika sa četiri boda koliko ima i Salzburg.

Liga šampiona - 6. kolo

Grupa A:

Mančester junajted - Bajern Minhen 0:1 (0:0)

(Koman 71)

Kopenhagen - Galatasaraj 1:0 (0:0)

(58. Lerager)

Grupa C:

Union Berlin - Real Madrid 2:3 (1:0)

(Voland 45+2, Kral 85 - Hoselu 61, 73, Sebaljos 89 )

Napoli - Braga 2:0 (2:0)

(Satči a.g. 10, Osimen 34)

Grupa D:

Inter - Real Sosijedad 0:0 (0:0)

Salzburg - Benfika 1:3 (0:2)

(Sučića 57 - Di Marija 32, 45+2 Rafa Silva, Kabral 90+2)

TOK MEČEVA:

Drugo poluvreme:

92. minut - GOOOOL! Benfika vodi. Kabral strelac. Portugalci su na korak od Lige Evrope.

89. minut - GOOOL! Real ponovo vodi. Belingem je poslao sjajan pas do Sebaljosa koji je savladao Ronova.

85. minut - GOOOL! Union Berlin je izjednačio. Udarac sa distance Krala završio je u mreži Kepe.

76. minut - Gol Sučića je poništen zbog ofsajda.

73. minut - Real Madrid vodi! Strelac ponovo Hoselu. Garsia je odlično centrirao do Hoselua koji je glavom matirao golmana Union Berlina.

71. minut - GOOOL! Koman je doneo prednost Bajernu. Kejn je fantastično poslao tačan pas iz prve do Komana koji je spoljnim delom stopala savladao Onanu.

62. minut - Izjednačenje u Berlinu. Hoselu je udarcem glavom matirao golmana Union Berlina.

58. minut - Kopenhagen vodi. Ačuri je sjajno prošao po levom boku, pronašavši Leragera u srcu šesnaesterca koji je uspeo da pogodi mrežu Galatasaraja.

57. minut - Gol za Salzburg! Sučić je raspalio po lopti sa ivice šesnaesterca postigavši gol.

46. minut - Utakmice su počele.

Prvo poluvreme:

45+2 - Union Berlin je kaznio Real za promašen penal. Posle ispucavanja golmana, lopta je došla do Volanda koji je matirao Kepu. Golu je prethodila greška Davida Alabe koji nije uspeo da interveniše na pravi način.

45+2 - Benfika ima rezultat koji ih vodi u Ligu Evrope. Strelac je Rafa Silva.

45. minut - Penal za Real Madrid. Leite je igrao rukom a sudija je pokazao na belu tačku. Promašio je Luka Modrić.

42. minut - Veliku priliku za Salzburg propustio je Ratkov. Šutirao je iz neposredne blizine gola Benfike, ali je Trubin intervenisao.

34. minut - GOOOL! Napoli vodi 2:0. Strelac Osimen. Natan je sjajno prošao po levoj strani i ubacio loptu u peterac gde je bio Nigerijac koji je šutirao petom. Mateus je zakačio loptu, a ona se nekako dokotrljala preko gol linije.

32. minut - GOOOL! Benfika vodi. Gol Di Marije direktno iz kornera.

25. minut - Orta je raspalio po lopti, ali je Meret napravio maestralnu paradu i izbacio loptu u korner.

24. minut - Velika prilika za Mančester junajted. Šo je raspalio po lopti, ali je Nojer uspešno intervenisao i poslao loptu u korner.

16. minut - Velika prilika za Real u Berlinu. Hoselu je udarcem glavom pogodio prečku.

10. minut - Prvi gol večeras. Napoli vodi. Politano je ubacio loptu, a loptu u svoju mrežu je poslao Satči.

8. minut - Velika prilika za Kopenhagen. Ankersen je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta prohujala pored leve stative.

1. minut - Utakmice su počele.

20:00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog našeg portala posvećen utakmicama poslednjeg kola Lige šampiona. Dešavanja možete pratiti na alo.rs.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stanicu.