PETROVIĆ ODBRANIO PENAL Čelsi posle drame izbacio Njukasl

23:30 | 19-12-2023

Fudbaleri Čelsija eliminisali su Njukasl u četvrtfinalu Liga kupa i to posle boljeg izvođenja jedanaesteraca

Petrović
AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Delovalo je da su "plavci" otpisani, ali su u nadoknadi najpre izjednačili, a onda nakon penala pobedili "svrake" (1:1, 4:2).

Doprinos u trijumfu dao je i naš Đorđe Petrović, koji je odbranio penal Ričiju na kraju penal-serije.

Pre toga, Kiran Tripije je potvrdio epitet tragičara, pošto je i on promašio penal, dok je u nadoknadi kiksnuo i omogućio izjednačenje domaćima.

Mudrik je u drugom minutu sudijske nadoknade iskoristio njegovu lošu reakciju i tako Čelsiju obezbedio penale.

Njukasl je dugo vodio, zahvaljujući golu Vilsona u 16. minutu, posle greške Silve i Badijašila, ali su gosti kažnjeni zbog načina igre i naposletku eliminisani.

Nešto ranije, u polufinale su se plasirali Everton i Midlsbro.

Everton je, takođe, posle boljeg izvođenja penala na "Gudisonu" izbacio Fulam (1:1, 7:6), dok je Midlsbro kao gost pobedio Port Vejl sa 3:0.

Poslednji četvrtfinalni par čine Liverpul i Vest Hem koji se sastaju u sredu od 21.00.