ROMA LAKO SLAVILA U DERBIJU Murinjo strepeo do poslednje sekunde, Napoli imao dva igrača manje (VIDEO)

22:52 | 23-12-2023

Fudbaleri Rome pobedili su Napoli rezultatom 2:0 (0:0) u poslednjoj utakmici 17. kola italijanske Serije A.

FK Roma
EPA/FABIO FRUSTACI

Posle prvog poluvremena, koje je završeno bez golova, akcija je viđena u drugom poluvremenu.

Prvo je Politano u 66. minutu dobio direktan crveni karton nakon neopreznog starta, a za to su igrači iz Napulja kažnjeni u 76. minutu preko Pelegrinija.

AU, KAKAV POTEZ Osimen izveo magiju i uz asistenciju doneo pobedu Napoliju (VIDEO)

Šutirao je iz okreta sa 15-ak metara pogodivši mrežu Napolija.

Do kraja utakmice, Napoli je dobio još jedan crveni karton, a drugi žuti karton je dobio Osimen u 86. minutu.

Napolitanci su krenuli na sve ili ništa, a Romelu Lukaku je ispratio kontru Rome postigavši gol za konačnih 2:0. Igrao se šesti minut nadoknade.

Nakon ove utakmice, Roma ima 28 bodova, dok Napoli ima bod manje.