16:40 | 24-12-2023

Velika pobeda za "vukove"

FK Vulvs
EPA/TIM KEETON

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Čelsi rezultatom 2:1 (0:0) u utakmici 18. kola Premijer lige.

"Plavci" su tako došli do četvrtog uzastopnog poraza u gostima.

Utakmica je bila od početka izjednačena, a prvu priliku je imao Čelsi u 34. minutu.

Sterling je oduzeo loptu defanzivcima Vulvsa, izašao je jedan na jedan sa golmanom "vukova", a gađao je direktno u čuvara mreže domaće ekipe.

Do kraja poluvremena, nijedna ekipa nije stvorila ozbiljniju šansu, pa se na odmor otišlo bez golova.

Prvi gol je viđen u 51. minutu, kada je Sarabija centrirao, a Lemina se odlično snašao savladavši čuvara mreže gostiju.

Pokušavao je Čelsi da dođe do izjednačenja, ali je domaća ekipa stvarala bolje prilike.

Domaći su materijalizovali dobru igru kada je Doerti duplirao prednost.

Situacija se zakomplikovala u 96. minutu kada je Nkuku odlično reagovao i savladao čuvara mreže Vulverhemptona.

Nakon ovog kola, Čelsi je na 10. mestu sa 22 boda, dok je Vulverhempton 11. sa isto toliko bodova.