RONALDO JE PRVI STRELAC SVETA Portugalac u sjajnom derbiju Saudijske Arabije rastužio Benzemu

22:42 | 26-12-2023

Neverovatni Kristijano Ronaldo

Ronaldo izveo majstoriju
EPA-EFE/JIJI PRESS JAPAN

Al Nasr je u derbiju Saudijske Arabije pobedio Al Itihad sa 5:2, a utakmicu je obeležio Kristijano Ronaldo.

Ronaldo je do 52. i 53. gola u godini, kojim je preskočio Harija Kejna i Kilijana Mbapea u toj uzbudljivoj trci, stigao u 19. i 68. minutu, pošto je bio siguran sa bele tačke.

Hamdalah je u 14. minutu na asistenciju Karima Benzeme postigao vodeći gol za Al Itihad, ali je pet minuta kasnije Ronaldo sa penala izjednačio na 1:1.

Do odlaska na odmor, Anderson Taliska je u 42. minutu doneo preokret i vođstvo Al Nasru od 2:1.

Hamdalah je ponovo u 52. minutu zatresao mrežu gostiju za 2:2, da bi u 67. minutu Fabinjo zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Minut kasnije Ronaldo je sa penala postigao drugi gol i tako doneo novu prednost Al Nasru.

Sve je bilo jasno kada je posle brze kontre u 76. minutu Sadio Mane pogodio za 2:4, da bi šest minuta kasnije bivši napadač Liverpula postigao još jedan gol.

Posle 18 kola, Al Nasr je drugi sa 43 boda, sedam manje od vodećeg Al Hilala, dok je Al Itihad šesti sa 28 bodova.