17:56 | 27-01-2024

Bajernu pripao derbi Bavarske, tim iz Minhena prišao na bod zaostatka Leverkuzenu, koji ima meč manje...

FK Bajern Minhen
EPA/Filip Singer

Dugo će Aleksandar Pavlović, Srbin sa nemačkim pasošem, pamtiti bavarski derbi u Augzburgu, u kojem je njegov Bajern slavio u gostima sa 3:2.

Upravo je Pavlović golom u 23. minutu doveo u vođstvo ekipu iz Minhena, kad je preciznim udarcem savladao golmana Damena.

Da Augzburg nije primio drugi gol, a dogodilo se to u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena, u 45+5. minutu, možda bi ovaj duel bio i mnogo uzbudljiviji.

Fudbal

Trener fudbalera Bajerna Tomas Tuhel izjavio je da nije realno da klub iz Minhena odbrani titulu u Bundesligi, ali je podsetio da je njegov tim prošle sezone uspeo u poslednjem kolu da dođe do šampionskog trofeja, prenose nemački mediji.

Fudbal

Fudbal

Fudbal

Fudbal

Fudbal

Ali, tada je na dodavanje Gorecke pogodio Dejvis, Bajern je duplirao prednost. Demirović je doduše početkom drugog poluvremena, u 53. minutu pogodio, ali je sve dileme otklonio Hari Kejn, golom u 58. minutu.

Doduše, ni tada nije bio kraj, a u završnici svirana su dva penala za Augzburg. Prvi, u 88. minutu, koji iskusni 33-godišnji Sven Mišel nije iskoristio, drugi u 90+4. minutu, tada je Demirović bio precizan sa bele tačke, ispostavilo se da je samo ublažio poraz.

TUHEL ĆE OPET BITI POD PRITISKOM Bajern posrnuo u šampionskoj trci i ostao na minus sedamTUHEL ĆE OPET BITI POD PRITISKOM Bajern posrnuo u šampionskoj trci i ostao na minus sedam

Sjajan je bio duel Štutgarta i Lajpciga, u kojem su Švabe slavile kao domaćin – 4:2. I samim tim, Štutgart se sad učvrstio na trećem mestu, upravo ispred Lajpciga, ali i Dortmunda koji ima meč manje.

Milot je doveo Štutgart u vođstvo golom iz penala u 25. minutu, prednost je duplirao Undav pet minuta kasnije. Do kraja prvog poluvremena nadu Lajpcigu vratio je Šeško.

Dva gola prednosti domaćima vratio je Leveling u 48. minutu, ali se Lajpcig ni tada nije predao, sedam minuta kasnije pogodio je Openda. Ipak, ispostavilo se da Lajpcig nije imao snage da se vrati u meč, rivala je sa još dva gola dokrajčio Undav, pogađao je u 56. i 75. minutu.

Verder je ostvario vredan trijumf protiv Frajburga u Bremenu – 2:1. Već u devetom minutu Dukš je realizovao jedanaesterac za domaće, ali je na isti način u 28. izjedjačio Grifo. Ispostavilo se da je na ovom susretu odlučio pogodak Džastina Njinmaha u 53. minutu, u 90+4. trijumf je potvrdio Malatini.

Pobednika nije bilo u duelu Hofenhajma i Hajdenhajma – 1:1. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu, novajlija u eliti poveo je preko Dinkčija u 29. minutu, izjednačio je Kramarić sa penala u 45+7. minutu.

Po bod je pripao i Volfsburgu i Kelnu – 1:1. Jarčevi su pobveli u gostima golom Alidua u 38. minutu, ispostavilo se da je konalan rezultat u 40. postavio Paredes.