EMIREJTS PROKLJUČAO, LIVERPUL ODUVAN Užasni Alison vratio Arsenal u borbu za titulu

19:33 | 04-02-2024

Arsenal slavio u velikom derbiju i pokazao da je ozbiljan kandidat za titulu Premijer lige.

Arsenal
AP Photo/Ian Walton

Činilo se da Arsenal ove godine nije tako ozbiljan kandidat za titulu prvaka Engleske kao što je to bio prošle sezone. Kako su se samo izabranici Mikaela Artete potrudili da opovrgnu takve tvrdnje!

Došao je lider na tabeli Liverpul na "Emirejts" i Arsenal je najtežem mogućem ispitu položio sa desetkom - 3:1!

Odlično je odigrao domaći sastav. Poveo je već u 14. minutu golom Bukaja Sake, da bi u najgorem mogućem trenutku po "tobdžije" stiglo izjednačenje.

U nadoknadi prvog dela igre je jako nespretno reagovala odbrana Arsenala. Nisu se snašli defanzivni, lopta im se "zaturila" i na kraju je nesrećni Gabrijel postigao auto-gol.

Ali, koliko je odbrana Arsenala bila loša u toj situaciji, potez Alisona iz 67. minuta i greška u komunikaciji sa Virdžilom van Dajkom je dovela do gola Gabrijela Martinelija.

Zaista je Alison imao košmarno veče pošto je u 92. minutu primio gol od strane Leandra Trosara u bliži ugao kroz noge.

Dosta toga ide na pleća brazilskog čuvara mreže, ali je veliku glupost napravio i Konate koji je u 88. minutu dobio crveni karton.

Tako oslabljeni Liverpul nije imao snage da pojuri barem izjednačenje...